آیا قرآن نیز قانون جذب را تایید می کند ؟

تاکنون به این مساله دقت کردید، زمانی که تصمیم میگیرید که چیزی را خریداری کنید مثلا یک ماشین یا گوشی جدید بخرید، از آن زمان به بعد در شهر و اطرافتان آن خواسته را بیشتر می بینید و برایتان جلب توجه می کند ؟ یا حتما این اتفاق برایتان رخ داده که چیزی خواسته باشید و همان لحظه برایتان فراهم شده باشد و ناگهان آن جمله معروف را بگویید که ” کاش از خدا چیز دیگه ای خواسته بودم “

این موضوع یعنی قانون جذب در رابطه با شما عمل کرده است. شما به یک موضوع توجه کرده اید و جهان آن را در زندگی شما گسترش داده است.

در این مطلب می خواهیم درباره دیدگاه قرآن در زمینه قانون جذب صحبت کنیم و اینکه اصلا در قرآن درباره قانون جذب صحبتی شده است یا نه ؟

بیشتر بخوانید: تفکر فراوانی چیست؟

همانطور که می دانیم طبق قانون جذب، شما هر احساسی داشته باشید، اتفاقات و شرایطی را جذب می کنید که موجب می شود اتفاقات از جنس همان احساسات را بیشتر ببینید. هرچقدر شما احساسات خوبی داشته باشید، طبق قانون جذب اتفاقات، شرایط و افراد خوبی در مسیر شما قرار خواهند گرفت و بالعکس.

بسیاری از دانشمندان حوزه های مختلف ، از قرآن به عنوانی یکی از راز آلودترین کتاب های موجود در دنیای امروزی یاد می کنند و معتقدند که این کتاب اگر به درستی خوانده شود و اگر به درستی درک شود ، می تواند هزاران دروازه از علم که امروزه برای مردمان جهان باز نیست را بگشاید.

ابتدا با ” بسم الله الرحمن الرحیم ” شروع می کنیم. اولین قدم در جذب قانون های هستی و استفاده از قانون جذب ” آرامش ذهن ” است. همه ما مسلمان ها این جمله را بارها شنیده ایم و ملکه ذهنمان شده که ” یاد خداوند، آرام کننده دلهاست “. اولین مرحله از قانون جذب در قرآن ، یعنی آرامش روح ، آرامش ذهن ، در پی یاد خدا در ما ظاهر می شود.

 

خداوند به ما گفته است : ” ای بندگان من ، آرام باشید و در پناه نام من آسوده بیاندیشد ، چرا که من هر آنچه که شما بخواهید را به شما میدهم. من بخشنده ترین کسی هستم که شما در زندگی با آن روبرو خواهید شد. ” آیا این حرف خداوند متعال ، که خالق جهان هستی است ، آرامش را به ما هدیه نمی دهد؟ یقینا آرامشی در دل ما می گذارد که به هیچ وجه و با هیچ عاملی دچار آشوب نخواهد شد.پس دریافتیم که آرامش ، اولین اصلی است که خداوند بر اساس آموزه های قانون جذب در قرآن به ما هدیه می کند.

مفهوم حزن در قرآن

کلمه حزن در قرآن به معنای اندوهگین و غمگین است و این کلمه ۴۲ بار و در ۲۵ سوره قرآن آمده است که از این ۴۲ مرتبه در ۳۵ مرتبه با کلمه ” لا ” یعنی بصورت منفی آمده است. به آیه زیر دقت کنید :

أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ( سوره یونس آیه ۶۲ )

آگاه باشید که بر دوستان خدا نه بیمی است و نه آنان اندوهگین می شوند.

این آیه به این موضوع اشاره می‌کند که افرادی که با خداوند رابطه بسیار خوبی و قوی ای ایجاد کرده‌اند، نه ترسی دارند و نه غمی و هیچگاه اندوهگین نمی‌شوند.

اگر در آیه دقت کنید متوجه خواهید میشید که فعل « یَحْزَنُونَ » یک فعل مضارع است به این معنا که افراد با ایمان در تمام لحظات ناراحت نیستند. خداوند در این آیه خیلی زیبا قانون فرکانس را تایید می‌کند چرا که ما همیشه در حال ارسال فرکانس هستیم در همه حال، و قانون جذب در قرآن اینطور بیان شده‌است که: افراد با ایمان، همیشه در حال ارسال فرکانس مثبت هستند و هیچگاه غمگین نمی‌شوند.

 

قانون شکرگزاری در قرآن

طبق قانون جذب تمرکز شما روی هر موضوعی باشد آن موضوع در زندگی شما گسترش پیدا میکند. به آیه زیر دقت کنید :

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ ( سوره ابراهیم آیه ۷ )

و هنگامی را که پروردگارتان اعلام داشت: ” اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است! “

وقتی به این آیه دقت کنید متوجه می شوید که در واقع قانون جذب را بیان می کند، شکرگزاری کنید تا بیشتر به شما داده شود.

پس قانون جذب یک قانون ساختگی یا غربی نیست که توسط عده ای در دنیا گفته شده باشد بلکه قانون جذب، قانونی الهی است که سالیان قبل خداوند متعال در قرآن آن را برای ما بیان کرده است و راهنمای ما قرار داده است.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط