آیا می دانید راز و رمز های ثروتمند شدن از نظر برایان تریسی چیست ؟

در دنیا افراد موفق زیادی هستند که عملکردی فوق العاده دارند و البته افراد دیگری نیز وجود دارند که آنها را رهبری می کنند. برایان تریسی از جمله این رهبرهاست. او رهبری بزرگ برای اداره ی الهام بخش کسب و کار ها و راهنمای خوبی برای زندگی است.

برایان تریسی (Brian Tracy) در سمیناری به بررسی اصول مشترک و شیوه های تمام مردان و زنانی که تبدیل به میلیونرهای خود ساخته در یک نسل شدند، می پردازد. مطمئناً شما داستان های بسیاری از افراد بسیار موفق که از کهنه پوشی به ثروت رسیده اند، شنیده اید. آنها از هیچ شروع کردند و چیزی بیشتر از یک ایده عالی و چند دلار در جیب خود نداشتند و حالا چند میلیون و یا حتی چند میلیارد دلار را در کسب و کار خود بدست آورده اند و مانند پادشاهان و ملکه ها زندگی می کنند.

قطعا شما نیز می خواهید روش های ثروتمند شدن را بدانید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید. در این مطلب ما تعدادی از راه های میلیونر شدن را به شما معرفی می کنیم.

۱- چطور پول بیشتری دربیارم ؟ با نوشتن ایده های پولساز شروع کنید

 

یک دفترچه خریداری کنید و سعی کنید آن را همیشه کنار خود داشته باشید و هر ایده‌ای که برای کسب پول به ذهنتان‌ رسید در آن یادداشت کنید.

این ایده‌ها را بطور مرتب مرور کنید، گاهی یک ایده که در هنگام رانندگی، نشستن در خانه، مطالعه، مشاهده تلویزیون یا در حین یک گفتگو به ذهن‌تان رسیده، همان ایده ‌ای است که نیاز دارید تا بتوانید بوسیله آن ثروت زیادی را بدست بیاورید.

قانون این است “که ایده را فوری بنویسید”، زیرا در صورت ننوشتن ایده، به احتمال قوی آنرا فراموش خواهید کرد.

۲- هدف گذاری کنید : ریلکس کنید و درباره اهداف مالی تان کمی تفکر کنید

 

زمان‌هایی را بطور منظم برای ریلکس ‌کردن و تفکر درباره اهداف مالی و موانعی که باعث شده عقب بمانید اختصاص دهید.

در طی این زمان آرامش و تمدد اعصاب، اغلب مواقع ایده‌ها بطور ناگهانی به ذهنتان خطور می‌کند که می‌تواند ساعت‌ها، روزها و گاهی سال ‌ها را شما جلو بیندازند.

۳- دستیابی به استقلال مالی با استفاده از چوب جادویی

 

رویا پردازی را به شکل منظم تمرین کنید. بعضی افراد این روش را “تکنیک چوب جادویی” می‌نامند. تصور کنید که یک چوب جادویی در اختیار دارید و می‌توانید با تکان دادن آن، هر مشکل یا شرایطی را به نفع خودتان تغییر دهید. تجسم کنید که با تکان دادن چوب جادویی، همه موانع بین شما و اهداف مالی ‌تان ناپدید می‌شود و شما به ثروت زیادی دست پیدا می کنید.

۴- طرحی برای آینده خود بریزید و دوباره به اهداف مالی خود بنگرید

فرض کنیم که قصد دارید یک کسب و کار موفق در یک حوزه خاص ایجاد کنید. ۳ یا ۵ سال آینده را تصور کنید و تجسم کنید یک کسب و کار موفق در حوزه موردنظرتان دارید.

آن شرایط چه شکلی خواهد بود؟ بزرگی آن چقدر خواهد بود؟ با چه افرادی کار خواهید کرد؟ چه اعتباری در بازار برای خودتان دست و پا کرده‌اید؟ میزان فروش و سودآوری ‌تان چقدر خواهد بود؟ چگونه کسب و کار را اداره خواهید نمود؟ چه حسی خواهید داشت؟

همین الان برای شروع و رسیدن به آن رویایی که در ذهن‌تان است، چه کار می‌توانید بکنید؟ دست به اقدام بزنید!

۵- چگونه با تمرین روش طوفان ذهنی به یک میلیونر تبدیل شویم

احتمالا قوی‌ترین روش برای تحریک تفکر خلاقانه، روشی با نام “طوفان ذهنی ” یا روش ۲۰ ایده است. افراد زیادی با استفاده از این ایده (بیش از هر ایده‌ی دیگری) ثروتمند شده‌اند.

روش ساده است، دارای هر مشکل یا هدفی هستید، آنرا در بالای یک برگه کاغذ به صورت سوالی بنویسید. برای مثال، اگر هدف‌تان این است در طول ۱۲ ماه آینده، درآمدتان را ۵ برابر کنید، بنویسید

“چگونه می‌توانم در ۱۲ ماه آینده، درآمدم را ۵ برابر کنم؟”

سپس خودتان را متعهد کنید که حداقل ۲۰ پاسخ برای این سوال بنویسید. اگر دوست داشتید می‌توانید بیش از ۲۰ پاسخ بنویسید ولی باید به خودتان قول دهید و متعهد شوید که حداقل ۲۰ جواب بنویسید.

در حقیقت این روش به تنهایی می‌تواند باعث شود استقلال مالی را بدست آورید.

۶- پول هایتان را پس انداز کنید و میلیونر شوید

 

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع میلیونرشدن، پس‌انداز مقدار مشخصی (مثلا ۵۰۰ دلار) در هر ماه است. اگر از ۲۰ سالگی تا سن ۶۵ سالگی، ماهیانه ۱۰۰ دلار پس‌انداز کنید و مثلا آنرا در یک صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت که بطور متوسط سالیانه ۱۰ درصد سود دارد قرار دهید، در سن ۶۵ سالگی حدودا ۱,۱۱۸,۰۰۰ دلار سرمایه خواهید داشت.

البته در پیش گرفتن این این تعهد و انضباط، به احتمال قوی در سایر زمینه‌های زندگی شما نیز اثر مثبت می‌کند و با رشد فردی، می‌توانید خیلی بیشتر از سالیانه ۱۰ درصد سود کنید. اما پس‌انداز ۱۰۰ دلار در ماه، یک شروع خوب برای افرادی است که می‌خواهند یک میلیونر خودساخته شوند.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط