آینده بازار کار با توجه پیشرفت های امروزی چه خواهد بود

در سال‌های گذشته تمام افراد به دنبال کارمندی و استخدام شدن در مراکز دولتی بودند و فریلنسری معنایی نداشت اما امروزه با توجه به گسترش مهارت‌ها و همچنین در دسترس بودن اینترنت، کار فریلنسری میان مردم جا افتاده است.

بعد از فراگیر شدن و گسترش اینترنت، شاهد تغییراتی اساسی در نحوه، مکان و زمانی که مردم کار می کنند بوده ایم. دورکاری، فریلنسرها و پیشرفت تکنولوژی همه و همه دست به دست هم داده اند تا تعریف جدیدی از نیروی کار ارائه شود. با این حال، این تغییرات نیز الهام بخش بسیاری از افراد برای ترک شغل خود و راه اندازی یک کسب و کار مستقل بوده است.

طبق گزارش مجله‌ی Wall Street حدود ۳.۴ میلیون شهروند آمریکایی در آوریل ۲۰۱۸ درخواست استعفای خود را به کارفرما ارائه داده‌اند. با این حال، تمام افرادی که از شغل خود استعفا داده اند به ایجاد کسب و کار مستقل رو نیاورده اند و بسیاری از این افراد با دریافت ۳۰ درصد حقوق بیشتر در سمت جدیدی در شرکتی دیگر مشغول به کار شده اند.

چه چیزی باعث این مساله می شود؟

با توجه به این مساله که در حال حاضر نرخ بیکاری پایین است و اقتصاد در شرایط خوبی به سر می برد. بسیاری از کارمندان با توجه به سابقه کاری خود اعتماد به‌ نفس مستقل شدن پیدا می‌کنند و حاضر هستند برای بهبود شرایط خود ریسک کنند.

وجود بستر انجام پروژه های دورکاری و فریلنسری، به این افراد کمک کرده است که بر سایر توانایی های خود برای انتخاب شغل بیشتر اعتماد کرده و مطمئن تر عمل کنند. البته تمام افرادی که محل کار سابق خود را ترک می کنند به فریلنسری روی نمی آورند و افرادی که دارای سابقه کاری مفید و مناسب هستند به سمت کار در شرکت های بزرگتر و معتبرتر کشیده می شوند.

هر روز به تعداد افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار مستقل هستند افزوده می شود.

در دنیای امروز داشتن کامپیوتر و اینترنت تنها شرط لازم برای انجام دادن پروژه‌ها هستند و درنتیجه بسیاری از افراد به دورکاری و فریلنسری گرایش پیدا کرده‌اند.

بعد از رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ تعداد افراد فریلنسر رشد بسیار زیادی داشت. بنابراین به جای نشستن پشت میز و گرفتن حقوقی ثابت سعی کنید حضور فعالی در رویدادها داشته باشید. فریلنسرها و افراد دورکار تنها در صورتی حقوق می‌گیرند که به ارزش‌های شرکت کارفرما اضافه کنند و این به نفع هر دو طرف است.

کسب تجربه بهترین نتیجه است

بسیاری از جوانان به دنبال نوآوری و ایجاد هنجارها و روش های جدید در محل کار هستند، انتظار می رود که شاهد افزایش هر چه بیشتر افرادی خواهیم بود که در زمینه های مختلف برای کسب تجربه در عرصه های کاری خود تلاش کنند.

کارمندان جوان بیش از هر زمانی به فکر تکمیل رزومه‌ی خود و افزایش توانمندی های خواهند بود و به یک موقعیت شغلی یا درواقع پشت میز نشینی راضی نخواهند شد. این موضوع برای کارفرمایانی که به دنبال استخدام کارمندان کمتری هستند نیز در آینده بسیار خوشایند خواهد بود و می توانند بسیاری از کارهای خود را از طریق دورکاری و سپردن به فریلنسرها انجام دهند.

درنهایت تنها مورد مهم در دنیای کسب‌وکار امروزی این است که یک کارمند بتواند کار خود را به بهترین نحو انجام دهد. کارمندان جوان و باتجربه‌ای که دنبال بهبود مهارت‌ها و توانمندی های خود هستند در آینده نقش کلیدی و مهمی در بازار کار ایفا خواهند کرد.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط