استفاده از قانون جذب می‌تواند زندگی شما را بهبود بخشد

اینکه بدانیم کجا و چگونه باید به دنبال ابزار مناسبی برای استفاده از قانون جذب باشیم، دشوار می باشد، مخصوصاً زمانی که در ابتدای مسیر هستیم. متأسفانه، بحث‌ های فراوان صورت‌ گرفته در زمینه‌ ی “جذب و تجلی” برخی از ضروری‌ ترین نکاتی را که لازم است بدانیم، از قلم می‌ اندازند، مواردی که می‌ توانند روی موفقیت و شکست ما در زمان تلاش کردن برای ساختن یک زندگی بهتر، تأثیرگذار باشند.

آیا اطلاع دارید برای رسیدن به موفقیت و ثروت، مغز ما وسعتی دارد که چندین برابر وسعت جهان است؟ در حالیکه آن را کوچک می پنداریم!!

در این مقاله با تعدادی از تاثیرات مثبت قانون جذب آشنا می شوید :

۱- شما اتفاقات خوب یا بد را براساس تفکراتتان تجربه می‌کنید

” کسی که همیشه در مورد بیماری صحبت می‌کند، بیمار می‌شود و کسی که به طور مداوم در مورد رفاه صحبت کند، در رفاه و آسایش به سر خواهد برد. ” استر و جری هیکس در کتاب خود اشاره می‌کنند که “شما همه‌ی این‌ها ( اتفاقات خوب یا بد ) را براساس تفکرات تان جذب می‌کنید. ” با تمرکز بر روی چیزی، باعث می‌شوید آن مسئله برایتان اتفاق افتد.

۲- شما با فکر کردن به چیزی آن را به سمت خود جذب می‌کنید، حتی اگر آن را نخواهید

 

 

“شما با فکر کردن به چیزی از طریق قانون جذب، آن را بزرگ و بزرگتر و همچنین قویتر خواهید کرد. ” بنابراین سعی کنید افکار خود را مثبت نگه دارید.

۳- هر چه بیشتر بر روی مسئله‌ای تمرکز کنید، قویتر می‌گردد

مورد مذکور این قابلیت را به شما می‌دهد که حقیقت زندگی خود را با افکارتان ساخته و مسائلی که دوست داشته تجربه کنید، روزی به آنان دست خواهید یافت. شما با نگرانی‌های خود باعث می‌شوید اتفاقات بدی برایتان رخ دهد.

۴- بهتر است به احساسات خود اعتماد کنید تا آن که بیش از حد به تصمیماتتان فکر کنید

به بیان دیگر : به ندای قلب خود گوش فرا دهید. به جای فکر بیش از حد به انتخابهایتان اجازه دهید احساساتتان، شما را به سمت درست هدایت کند. با این کار زندگی رضایتمندانه تری را تجربه خواهید کرد.

۵- شما با تفکر مثبت خود می‌توانید باعث گردید اتفاقات خوب با سرعت بیشتری برایتان رقم خورد

 

 

برادران هیکس در کتاب خود می‌نویسند: “خواستن و تمایل” شامل تمرکز به یک موضوع آن هم به صورت کاملأ مثبت می‌باشد. وقتی که به موضوعی با دقت نظر کامل به گونه‌ای مثبت می‌نگرید، آن مسئله بسرعت برایتان به وقوع خواهد پیوست… شک نکنید. “

۶- برای ایجاد یک تغییر، باید به مسائل آنگونه که آرزو دارید باشند، بنگرید نه آن گونه که در واقع هستند

این رازی است که تنها افراد موفق می‌دانند و در کتاب‌های علمی با عنوان “تجسم دیداری” از آن یاد می‌شود. مایکل فلپس هر شب قبل از خواب خود را برنده تجسم می‌کرد. همان گونه که می‌بینید وی در حال حاضر پر افتخارترین قهرمان تاریخ بازی‌های المپیک و دارنده ۲۲ مدال شنا است. همچنین در این کتاب می‌خوانید: “به منظور تأثیر هر چه بیشتر تفکرات مثبت بر روی اتفاقات، بایستی نادیده بگیرید که چه کار‌های دشواری هستند و هم چنین به این که دیگران شما را چگونه می‌بینند کاملاً بی توجه باشید؛ و تنها تمام تمرکز خود را حول این محور بگنجانید که دوست دارید چه اتفاقاتی برایتان به وقوع بپیوندند”.

۷- شما می‌توانید قدرت مغناطیسی جذب اتفاقات خوب خود را با اختصاص دادن زمان روزانه به “افکار قدرتمند” افزایش دهید

۱۵ دقیقه از روزتان را به طور جدی به فکر کردن در مورد اهداف، رؤیاهایتان و آن چه از زندگی می‌خواهید اختصاص دهید. برادران هیکس در کتاب خود می‌گویند : ” این عمل شانس شما را برای رسیدن به موفقیت بسیار افزایش می‌دهد “.

۸- موفقیت یک منبع تمام نشدنی است. هر کس می‌تواند از آن بهره برد

 

 

فراموش نکنید که موفقیت دیگران، موفقیت شما را محدود نمی‌کند. از طرفی دیگر، شما با جذب موفقیت، موفقیت دیگران را محدود نخواهید کرد.

۹- به خودتان اجازه ندهید در نا امیدی‌ ها غرق شوید

ناامیدی تنها باعث جذب اتفاقاتی است که ناراحتی شما را بیشتر خواهند کرد و تنها نشانه آن است که شما به هدفی که در زندگی آرزویش را داشته اید، نرسیده اید؛ بنابراین به جای حسرت خوردن برای از دست دادن آرزوهایتان، تنها به آنچه دوست دارید و می‌خواهید، فکر کنید.

۱۰- از تماشای برنامه‌های تلویزیونی همانند جنایت و بیماری که انرژی‌های منفی را به شما منتقل می‌کنند، اجتناب کنید

با دیدن این برنامه‌ها تنها موجب می‌گردید به آنها بیشتر فکر کرده و شانس اتفاق افتادنشان را افزایش دهید. باز هم یادآوری می‌کنیم که : “با توجه شما به هر چیزی، آن مورد بیشتر و بیشتر به سمت شما کشیده می‌شود “.

۱۱- بدانید اگر روابط تان با دیگران بد است، تنها خودتان موجب آن گشته اید

توجه به مسائل منفی هم، چون گرفتن انتقام می‌تواند موجب ویرانی روابط شخصیتان باشد. با این ذهنیت که “هیچ چیز به وقوع نخواهد پیوست مگر آن که شخصاً آن را جذب کرده باشید”، می‌توانید از روابط بد با همسر و بستگان تان رهایی یابید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط