افرادی که معاشرت با آنها موجب شکست شما خواهد شد

افرادی که با آنها وقت می گذرانید بر خلق و خوی شما تاثیرگذار هستند، پس سعی کنید شناخت کاملی نسبت به اطرافیان خود داشته باشید. افرادی که در اطرافتان حضور دارند و با آنها معاشرت می کنید این قدرت را دارند که به راحتی نظرتان را تغییر دهند.

دوستان و همکارانی که شما به انجام کارهای عالی تشویق می کنند، کسانی هستند که به شما قدرت می بخشند و شما را به سمت پیشرفت و بهتر شدن سوق می دهند. آنها الهام بخش شما برای بالا بردن استانداردهای خود و ایجاد حس اعتماد به خودتان هستند. هنگامی که با آنها وقت می گذرانید، هر روز بهتر از گذشته خواهید بود و روحیه بهتری نسبت به قبل خواهید داشت.

اما ممکن است نوع دیگری از افراد با شخصیت متفاوتی در اطراف شما باشند که همیشه از همه چیز و همه کس شکایت می کنند و به همه چیز با دید منفی نگاه می کنند. حتی اگر شما هم‌ نظر منفی درباره‌ی موارد کوچک نداشته باشید؛ آن‌ها نظرتان را تغییر خواهند داد. به طور خلاصه، آنها همراهان بدی برای شما هستند و همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند.

در ادامه با ۱۰ نوع از افرادی را که باید از آن‌ها دوری ‌کنید، آشنا خواهید شد :

۱- افراد خودخواه

این فرد تنها زمانی برای شما وقت می گذارد که برای او مناسب باشد. آنها تنها زمانی با شما صحبت می کنند که به کسی احتیاج داشته باشند که به آنها گوش دهد. در واقع یک فرد خودخواه تنها مواقعی که نیازی دارد، در دسترس شما خواهد بود. رابطه هرگز نباید یک طرفه باشد، و شما نباید وقت خود را با افراد خودخواه هدر دهید.

۲- افراد حسود و کینه توز

این شخص هرگز نمی تواند چیزی را فراموش کند و یا ببخشد. افراد کینه توز و حسود به ناراحتی خود ادامه می دهند و قادر به تمرکز بر روی نکات مثبت و حرکت به جلو نیستند. وقتی با آن‌ها هستید نباید هیچ اشتباهی کنید، چون این اشتباه اولین و آخرین اشتباهتان خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که از هم‌نشینی با افراد کینه ‌توز پرهیز کنید.

۳- افراد بدقول

 

این افراد دائما در حال وعده دادن هستند و و سپس به طور مداوم عهدهای خود را می شکنند و بدقولی می کنند. آنها سعی می کنند به شما آنچه دوست دارید بشنوید را بگویند و شما را تحسین کنند و سپس هر کاری که می خواهند انجام می دهند. به چنین افرادی نمی توانید اعتماد کنید و یک رابطه سالم ایجاد کنید.

۴- افراد قضاوت کننده

افرادی که همیشه دیگران را قضاوت می کنند، در مورد همه کس و همه چیز نظر می دهند. آن‌ها خود را یک فرد بی‌نقص می‌دانند و دائماً در حال عیب‌جویی از دیگران و قضاوت کردن درباره آن‌ها هستند. اینگونه افراد درواقع به جای تفسیر دیگران، خود را مورد قضاوت و تفسیر قرار می دهند. اینگونه افراد در مقابل شما از دیگران عیب جویی و پیش دیگران از شما عیب جویی و بدگویی می کنند.

۵- افراد دروغگو

کسی که بارها به شما دروغ می گوید، اعتماد شما را از بین می برد و در واقع رابطه شما را نادیده می گیرد. اگر آن‌ها از روی عادت یا برای منفعت خود به شما دروغ بگویند، نباید به آن‌ها اعتماد کنید حتی اگر حرفشان کمی به واقعیت نزدیک باشد.

۶- افراد منفی گرا

 

همه ما گاهی اوقات از چیزی شکایت می کنیم، اما افرادی هستند که دائما در حال شکایت و انتقاد هستند یا به بیان دیگر با دید منفی به همه چیز نگاه می کنند. این همه منفی نگری می تواند تمام انگیزه های شما را برای پیشرفت از بین ببرد. تا به حال هیچ فردی با منفی نگری به‌جایی نرسیده است. بهتر است از این افراد دوری کنید.

۷- افراد سودجو

افراد سودجو این توانایی را دارند تا دیگران را مجبور به انجام دادن کاری کنند که خودشان می‌خواهند. آنها تنها زمان‌هایی با شما مهربان هستند که می‌خواهند کاری برایشان انجام دهید. اگر شما کارهایی باب میل افراد سودجو است را انجام ندهید، آن‌ها کاری می‌کنند که احساس گناه کنید.

۸- افرادی که گذشته را همواره به شما یادآوری می کنند.

افرادی که در زندگی شما هستند، باید درک درستی از اشتباهات شما داشته و فرصت عبور از اتفاقات گذشته را به شما بدهند. هیچ‌کس نیاز ندارد تا اشتباهات گذشته‌اش را دائماً جلوی چشمانش ببیند.

۹- نفوذ بد

این افراد باعث می شوند در زندگی انتخاب هایی انجام دهید که به دلیل شرایط نامناسب آنها همواره احساس نگرانی داشته باشید. اینگونه افراد را با افرادی که تمایل به پیشرفت شما دارند، اشتباه نگیرید. وقتی‌ که دائماً احساس نگرانی و بی‌قراری دارید، بدانید که یک جای کار اشتباه است.

۱۰- افرادی که حامی و پشتیبان خوبی نیستند

اطرافیان شما باید همانطور که هستید بپذیرند و همواره حمایتتان کنند. آنها باید به اهداف شما احترام بگذارند و زمانی که موفق شدید خوشحال شوند. افراد غیر حمایتگر ظاهراً به دستاوردهای شما اهمیتی نمی‌دهند و مواقعی که به آن‌ها نیاز دارید، کنارتان نیستند. با کسانی معاشرت کنید که همیشه شما را تشویق می کنند تا کارهای بزرگی انجام دهید و به اهداف خود برسید.

شما باید درباره اطرافیان خود بیشتر تفکر کنید و افراد با این مشخصات را شناسایی کنید و به اندازه کافی شجاع باشید تا از آنها دوری کنید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط