اگر می خواهید پولدار شوید این ۱۰ عادت را ترک کنید

هرکس راه خود را برای بدست آوردن ثروت پیدا می کند. بعضی از افراد به اندازه کافی هوشمند و خوش شانس بودند و به خرید Bitcoins اقدام کردند، زمانی که هر BTC 1 برابر با ۱ دلار بود، برخی دیگر ممکن است از طریق کار زیاد درآمدشان را افزایش دهند. بااین‌حال، چه آنهایی که شانس داشته‌ اند و چه آنهایی که از طریق کار زیاد پولدار شده‌ اند، ممکن است به دلیل عادت‌ های بد نتوانند پول‌ شان را حفظ کنند.

محقق و پژوهشگر معروف ” تام کورلی ” به مطالعه در زمینه تفاوت های بین عادت های افراد ثروتمند و بی پول علاقه مند است. او در یک مطالعه ۵ ساله دو گروه از افراد پولدار و بی‌پول را با یکدیگر مقایسه کرد (منظور از افراد بی‌ پول لزوما قشر کم‌ درآمد نیست، چه بسا افرادی که درآمد خوبی دارند ولی در مدیریت پول خود مهارت کافی ندارند و بنابراین همیشه جیب‌ شان خالی است).

نتایج تحقیقات او نشان داد بزرگترین تفاوت‌ های ثروتمندان و فقرا به عادات رفتاری آنها مربوط است. در این مقاله ۱۰ عادتی که ترک آن ها به شما کمک خواهد کرد که ثروتمند شوید را بررسی می کنیم :

۱- افراد بی پول با افراد جدید ملاقات نمی کنند

 

 

افراد ثروتمند به ملاقات با افراد جدید علاقمند هستند. ۶۸٪ از افراد ثروتمند بیان کردند که دوست دارند با دیگران ملاقات کنند در صورتیکه تنها ۱۱ درصد از مردم بی پول چنین تمایلی دارند. اکثر افرادی که به ثبات مالی دست یافتند، به همان اندازه تلاش کردند تا احساس خوبی از خود و حفظ آن داشته باشند. آنها هرگز فراموش نمی کنند که آشنایان جدید و همچنین دوستان قدیمی را در تعطیلات و دیگر روزهای مهم ملاقات کنند و یا تبریک بگویند.

۲- افراد بی پول به سرنوشت اعتقاد دارند

شما می توانید در موارد بسیار نادر به شانس یا سرنوشت اعتقاد داشته باشید، مانند زمانی که می خواهید بین لباس قرمز یا آبی انتخاب کنید. اما وقتی که به مسائل بسیار مهم در زندگی می رسیم، افراد ثروتمند فکر می کنند که مسیر زندگی را خودشان تعیین می کنند در حالیکه ۹۰٪ افراد بی پول سرنوشت را موجب بدبختی خود می دانند و سرزنش می کنند. این افراد برای بهبود رفاه‌ شان ‌به‌ جای آنکه پول‌ شان را در راستای یادگیری و تحصیل خرج کنند، آن را برای پدیده‌ های ماورایی و بخت‌آزمایی‌ ها خرج می‌ کنند.

۳- افراد بی پول از شغل خود نفرت دارند

” من عاشق شغل خود هستم ” این جمله ای است که ۹۰ درصد افراد موفق و ثروتمند می گویند. افراد بی پول مشکالت بیشتری در کار خود دارند. با این دید، حتما با این مساله موافق هستید که باید درآمدتان را افزایش دهید. اگر شغل خود را دوست ندارید، باید آن را عوض کنید، نه اینکه ناله کنید.

۴- افراد بی پول زیاد مطالعه نمی کنند

داستایوفسکی می گوید : “مطالعه‌نکردن به‌معنای فکرنکردن است”. ۸۸٪ از افراد ثروتمند با این سخن داستایوفسکی موافقند. آنها حداقل ۳۰ دقیقه در روز کتاب هایی درباره خود سازی، مسائل حرفه ای و ادبیات تاریخی مطالعه می کنند. در صورتیکه تنها ۲ درصد از افراد بی پول این زمان را به مطالعه اختصاص می دهند.

۵- افراد بی پول هرگز ریسک نمی کنند

 

 

تنها ۶ درصد از افراد بی پول برای بهبود وضعیت مالی خود حاضر می شوند ریسک کنند، در صورتیکه بیش از ۵۰ درصد افراد پولداری که در این مطالعه شرکت کردند حاضر به ریسک در زندگی خود هستند. همچنین، بسیاری از افراد ثروتمند بیان داشتند که حداقل یک بار در زندگی خود در معرض خطرات منجر به شکست های بزرگ قرار داشتند، اما آنها سعی کردند به‌ جای گیرکردن در آن، با موفقیت از آن عبور کنند.

۶- افراد بی پول دیر از خواب بیدار می شوند

بیش از نیمی از بیزینسمن ها و افراد موفق و با درآمد بالا که توسط تام کورلی مشاهده شده اند، حداقل ۳ ساعت قبل از شروع روز کاری خود، حدود ۵ صبح بیدار می شوند. آنها زمان صبح را صرف برنامه ریزی روزانه و کاری که باید انجام دهند می کنند، کار می کنند و پروژه های شخصی خود را انجام می دهند، و همچنین ورزش صبحگاهی انجام می دهند.

۷- افراد بی پول بسیار تلویزیون می بینند

 

 

در میان افرادی که پولدار نیستند، ۷۸ درصد عاشق برنامه هایی هستند که در آن جزئیات زندگی خصوصی دیگران نشان داده می‌شود. در صورتیکه در میان افراد ثروتمند، فقط حدود ۶٪ به مشاهده این برنامه ها علاقه دارند. لازم به ذکر است که افراد ثروتمند تلویزیون را خیلی دوست ندارند و بسیاری از آنها کمتر از یک ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند. همین امر برای اینترنت نیز صادق است: افراد موفق کمتر از یک ساعت در اینترنت گشت و گذار می کنند، مگر آنکه کاری داشته باشند.

۸- افراد بی پول به سلامت خود اهمیت نمی دهند

 

 

افراد موفق و ثروتمند زمان زیادی را به سلامتی‌ شان اختصاص می‌ دهند. این افراد به طور منظم به پزشک‌ شان مراجعه می‌ کنند، از فواید ورزش برای سلامتی آگاه‌اند و ورزش می‌کنند (۷۶% از افراد پولدار ۴ روز در هفته ورزش می‌ کنند)، رژیم غذایی آنها متعادل است و موفق به ترک عادت های بد زندگی‌شان شده‌اند. اما در بین افراد بی‌پول، فقط ۱۳% قبول دارند که سلامتی و موفقیت با یکدیگر ارتباط دارند.

۹- افراد بی پول با افراد منفی گرا ارتباط دارند

۹۶٪ از افرادی که درآمد کمی دارند، حداقل با یک نفری که عاشق شایعات و شکایات در مورد زندگی خود است ارتباط دارند. افراد موفق با کسانی معاشرت می‌ کنند که نه‌ تنها جزو افراد منفی گرا نیستند، بلکه مثبت و الهام‌ بخش نیز هستند. شما نیز می‌ توانید چنین افراد فوق‌ العاده‌ای را در رویدادهای فرهنگی، کارهای داوطلبانه یا عضویت در سازمان‌ های غیرانتفاعی پیدا کنید. تمام وقت‌ تان را صرف یافتن این افراد با ارزش کنید و ببینید که چگونه زندگی‌ تان تغییر می‌ کند.

۱۰- افراد بی پول بسیار ولخرج هستند

بسیاری از افراد بی‌ پول بیشتر از درآمدشان خرج می‌ کنند و روی امور مالی‌ شان مدیریت ندارند. احتمالا شما نیز افرادی را می‌ شناسید که برای اتومبیل، تلفن همراه و وسایل گران‌ قیمت دیگر پول خرج می‌ کنند، درحالی‌ که نه استطاعت خرید آنها را دارند و نه حتی به آنها نیاز دارند. مثلا کسی را درنظر بگیرید که در حساب بانکی‌اش فقط ۱۰۰ هزار تومان پس‌انداز دارد، اما تلفن همراهش دو میلیون تومان می‌ارزد. این‌کار ضعف در مدیریت مالی‌ اش را نشان می‌ دهد. افراد پولدار حساب‌وکتاب دخل‌ و خرج‌ شان را دارند.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط