با رعایت این ۵ نکته سریعتر و آسان تر هدف گذاری کنید

موفقیت نیاز به برنامه ریزی، تفکر و عمل دارد.

اگر شما نیز همیشه به دنبال راه هایی برای بهبود کار خود هستید تا بتوانید به اهدافی که برای خودتان تعیین کرده اید دست پیدا کنید. راه حل این کار مشخص و واضح کردن اهداف و سپس اجرای یک برنامه منسجم برای دستیابی به آنهاست، که این کار نیاز به برنامه ریزی، تفکر و عمل دارد.

۱- بدانید که چه می خواهید

چیزی را که می خواهید دقیقا مشخص کنید. مثلا وقتی به یک رستوران می روید، به پیشخدمت یک اطلاعات کلی درباره غذایی که می خواهید نمی دهید بلکه غذای سفارشی خود را با جزییات بیان می کنید، به عنوان مثال می گویید ” من چیزبرگر با سس کچاپ و بدون کاهو می خواهم “.

دقیقا در زندگی و کسب و کار خود نیز باید همین کار را انجام دهید. آنچه را که می خواهید به خودتان بگویید و دقیق مشخص کنید. تمام جزئیاتی که به موفقیت شما منجر می شود را مشخص کنید.

۲- دور اندیش باشید

 

هر کارآفرین موفقی می داند که باید همواره یک قدم جلوتر از بازی باشد. به عنوان مثال، پس از تکمیل گزارش عملکرد ماهانه تیم خودتان، باز هم پیش بروید و خودتان را برای ماه آینده آماده کنید. همچنین مطمئن شوید که یک برنامه پشتیبان دارید برای زمانی که اتفاقی خارج از برنامه رخ داد. به عنوان مثال اگر هوا طوفانی شود و برق نیز قطع شود، یک شخص باهوش با دوراندیشی کار آنلاین خود را در فضای ابری ذخیره خواهد کرد یا ژنراتور اضطراری برای این شرایط در نظر خواهد گرفت که از برق آن استفاده کند.

۳- برای خود مهلت زمانی تعیین کنید

 

هدف از تعیین مهلت زمانی این نیست که شما در استرس قرار بگیرید. این کار به شما کمک می کند تا روی کارهای ضروری و مهم تمرکز کنید و سازمان یافته عمل کنید. اگر تعیین مهلت زمانی نیز برای شما کارساز نبود، از یک دوست و یا همکار خود بخواهید که انجام کار را به شما یادآوری کند و پیگیر باشد تا شما آن کار را انجام دهید.

۴- اعتماد به نفس داشته باشید

 

اگر از کسی که مدت ها در دنیای کسب و کار بوده است بپرسید، حتما به شما تاکید می کند که داشتن اعتماد به نفس امری ضروری و حیاتی است. شاید این مطلب کلیشه ای به نظر برسد اما حقیقت دارد. اعتماد به نفس انگیزه لازم را برای حرکت به سمت هدف می دهد و شما را یک قدم به هدف نزدیکتر می کند. اگر شما به خود و گروهتان اعتماد نداشته باشید قطعا محصول شما با شکست مواجه خواهد شد. اعتماد به نفس شما با موفقیت‌ هایتان، بیشتر و بیشتر رشد می‌ کند.

۵- یک برنامه داشته باشید

 

موفقیت به ما می گوید که برای رسیدن به آن باید برنامه داشته باشیم. یک هدف بلند مدت و سپس تعیین اهداف کوتاه مدت برای رسیدن به جایی که می خواهید باشید. وظایف کوچکی را ایجاد کنید تا بتوانید به سمت هدف حرکت کنید. براساس تحقیقات انجام شده، داشتن یک برنامه شانس موفقیت شما را بیش از ۳۰٪ افزایش می دهد. به همین دلیل است که قبل از شروع بازی باید یک برنامه برای آن داشته باشیم. کاملا مشخص است که برنامه‌ شما در طول زمان تغییر خواهد کرد، می‌ توانید برنامه را کمی تغییر داد و دوباره آن را پیش ببرید. این کار خیلی بهتر از حرکتی نامشخص رو به جلو و امید برای رخ دادن بهترین‌ ها است.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط