بیزنس کوچینگ – قسمت اول

معرفی و مقدمه

برای شروع این مقاله خیلی دلم می خواست مثالی به یاد ماندنی برای شما بزنم تا عمق مطلب به درستی برای شما درک شود. یادم هست چندین سال پیش به محلی جدید اسباب کشی کرده بودیم خیلی خسته شده بودیم و همسرم برای تهیه غذا از من خواست در محل دوری بزنم و رستورانی پیدا کنم .دقیقا یادم هست تا پایم را از خانه بیرون گذاشتم یک مغازه تهیه غذای بسیار کوچک توجه مرا جلب کرد که تا آن روز به چشمم نیامده بود .در دلم خندیدم و گفتم حتما کیفیت بدی دارد که در این کوچه پَرت مغازه زده و انقدر سرش خلوت است ! با اطمینان به خودم گفتم عمرا از تو غذا بخرم .سریع راهم را دور کردم و شروع به گشتن کردم ولی آن موقع ظهر هیچ رستورانی باز نبود ! دست از پا درازتر به سمت خانه برگشتم و دلم را به دریا زدم یکراست رفتم سراغ آن تهیه غذا ! با ترس و لرز دو دست غذا سفارش دادم و به منزل بردم و اما در کمال تعجب با غذایی بسیار خوشمزه و با کیفیت در حالیکه قیمت مناسبی داشت، مواجه شدیم ! وقتی به سراغ آن مغازه رفتم دیدم این آشپز باتجربه فقط به دلیل اینکه نتوانسته بود هنر خود را به اطلاع مردم برساند ، نتوانسته بود موفق باشد!

 

 

این خاطره از زندگیم همیشه همراه و در یاد من است زیرا آن روز درس های بزرگی از آن اتفاق گرفتم .و از همان زمان موجب شد ،تا تصمیم بگیرم یکی از برترین مدرس های پرسنال کوچینگ و بیزنس کوچینگ در ایران باشم.  کوچینگ را به نوعی “رهبر پروری” میدانم. رهبری که نه تنها ملت خود(کسب وکار خود) بلکه می تواند جهان (سایر کسب و کارها) را نیز مدیریت کند.

هیچ وقت فراموش نکنید آموزه های کوچینگ از مدت ها قبل وجود داشته است اما فقط در انحصار سیاستمداران ،قدرتمندان و هنرمندان و کارخانه های سلبریتی پروری بوده است. آنها که با شناخت درست از فضای جامعه و شخصیت های با استعداد آنها را جذب و بر روی آنها سرمایه گذاری می کردند و با معرفی آنها به جامعه ،مردم را به سمت آنها متمایل کرده و به اهداف خود می رسیدند . مثال واضحش شرکت های پخش موسیقی و افراد تاثیرگذار در این جریان در ایران هستند که در این سالها با شناختی که از فضای جامعه داشتند با کار بر روی وضعیت ظاهری ، مدل خواندن ،آهنگ ها و اشعار خوانندگان زیادی را یک شبه معروف می کردند و با قراردادهای انحصاری که با آن خوانندگان می بستند به درآمدهای هنگفتی می رسیدند !

ما هم با شناخت دقیقی که حاصل سالها تجربه و مطالعه بر روی کارآفرینی و بازاریابی و اقتصاد ایران و جهان داشتیم اقدام به راه اندازی این دوره نمودیم. ما قصد داریم رهبر یا ساده تر بگوییم مربی تربیت کنیم.

مربی که در وهله اول بتواند آموزه هایش را در زندگی خود بکار ببندد و به موفقیت برسد و همچنین این این موفقیت را در زندگی و کسب و کار دیگران نیز جاری سازد .در واقع شما با طی این دوره نه تنها می توانید یک کارآفرین نمونه باشید بلکه میتوانید با یادگیری اصول کوچینگ ،در نقش یک مشاور اقتصادی و بازاریابی هر بیزنس و کسب و کاری ظاهر شوید و نه تنها مفید واقع شوید بلکه برای شما نیز درآمد فوق العاده ای داشته باشد.

 

 

با اطمینان خاطر می گویم در همین دوران بحران اقتصادی و تحریم ها و ورشکستگی های سریالی کارخانه ها و مراکز تولید ،روزانه فرصت های شغلی جدیدی ایجاد می شود و این آینده قطعی ،پیشِ روی ایران می باشد. در امسال و سال های آینده کارآفرینان زیادی پا به عرضه کسب و کار میگذارند که نیاز به مشاوره و آموزش هایی درباره ی بهبود روش های مدیریتی و مهارتهای شخصی و تحلیل شرایط اقتصادی ،دارند.

اینجاست که شما دانشجویانِ این دوره اختصاصی ، می توانید متخصصان آینده باشید

همانند یک کوچ یا مربی ورزشی، سازمان ها یا کسب و کارها را مدیریت کنید. چطور به صاحب آن کسب و کار کمک کنید به بهترینش تبدیل شود . چه اموری برای او مهم هستند و چه کارهایی را باید رها کنند.

اما اول از همه باید بتوانید این آموزه ها را در کسب و کار خودتان اجرایی کنید و سپس این تجربه ها را به دیگران منتقل کنید. با این آموزه ها می توانید فردی اثرگذار و مفید در اقتصاد کشور باشید .

در بیزنس کوچینگ ،چون یاد می دهید می توانید به خوبی نیز یاد بگیرید.

در واقع شما می توانید برای اولین بار ،از دانایی های خود کسب درآمد کنید و کلیدی به دست شما می دهیم که می تواند در هر کسب و کاری به کار آید .

با من عنایت الله خرم دبیری همراه باشید تا بتوانید زندگی و کسب و کار خود و دیگران را شکوفا کنید هر یک از شما می توانید یک رهبر و مربی بزرگ باشید.

با ما همراه باشید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط