توصیه هایی از دیوید باخ میلیونر خودساخته

دیوید باخ، که در سال ۲۰۰۹ و در سن ۳۰ سالگی تبدیل به یک میلیونر خودساخته شد، در کتاب معروف خود به نام ” میلیونر اتوماتیک “می نویسد : ” اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید کاری را انجام دهید یا تصمیم به انجام کاری بگیرید که اکثر مردم انجام نمی دهند. “

او می گوید : ” اکثر افراد اولین فکری که بعد از پول درآوردن به ذهنشان می رسد راه های خرج کردن پولشان است. آنها پولشان را صرف اجاره یا خرید منزل، خرید خودرو، خرید لوازم منزل و … می کنند، درواقع آنها می روند و پولشان را به کس دیگری می دهند. علت این رفتارها این است که آنها فکر می کنند که پول جمع کردن به این دلیل است که تا آخر ماه یا سال و یا در سن بازنشستگی بتوانند به دیگران پول دهند و هر چه باقی ماند را صرف خودشان کنند. “

از نظر باخ، این طرز فکر موجب عقب ماندگی در زندگی و در زمینه مالی می شود. این نوع طرز فکر به هیچ عنوان کارساز نیست. به همین دلیل است که اکثر آمریکایی ها برای میلیونر شدن دست به کارهای عجیب و غریب می زنند. از نظر آنها راه های ثروتمند شدن در ” برنده شدن لاتاری “، ” ازدواج با افراد ثروتمند “، ” ارث بردن ” و یا ” غرامت گرفتن ” خلاصه می شود.

 

باخ می نویسد : تنها راه اثبات شده برای رسیدن به ثروت و همچنین ساده ترین راه، این است که ” تصمیم به پرداختن به خودتان بگیرید “.

در واقع تا زمانی که تصمیم نگیرید اول به خودتان پول دهید، هیچ چیز دیگری وجود ندارد که شما را پولدار کند. یعنی وقتی پولی بدست می آورید، به اولین شخصی که باید این پول را پرداخت کنید خودتان هستید. اما بیشتر مردم این کار را انجام نمی دهند.

دیوید باخ توصیه می کند با انجام این کار ساده شروع کنید که ۱۰ درصد از درآمد خود را به حساب بازنشستگی تان بریزید.

اگر کنار گذاشتن ۱۰ درصد از درآمدتان، برای شما زیاد است می توانید از مقادیر کمتر شروع کنید. به عنوان مثال می توانید حتی از ۱ درصد نیز شروع کنید و به مرور زمان مقدار آن را افزایش دهید و به مقادیر ۱۰%، ۱۵% و ۲۰% برسانید.

 

باخ در ادامه می گوید، اگر تصمیم به انجام این سرمایه گذاری برای خودتان گرفتید، سعی کنید واریز شدن پول به حسابتان را بصورت اتوماتیک دربیاورید. در این صورت هرگز به داشتن این مبلغ عادت نمی کنید و انجام این سرمایه گذاری برای شما آسان تر خواهد شد.

او می گوید : ” اگر متوجه شوید که با انجام این کار بسیار آسان می توانید چه مبلغ زیادی را جمع آوری کنید، شگفت زده خواهید شد. شما هرگز نمی توانید پولی که در جیبتان نیست را خرج کنید ! “

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط