شما کدامیک از ویژگی های میلیونرهای خود ساخته را دارید؟

وقتی سخن از میلیونرهای خودساخته می شود، اولین کلماتی که به ذهن شما می آیند چیست؟ ول‌خرج؟ مادی گرا؟ متکبر؟ و یا صفات ناپسند مشابه که گاهی اوقات به ذهن شما خطور می کند. اما حقیقت این است که اکثر میلیونرهای خودساخته رفتارها و عادت‌هایی کاملا متفاوت با باور عمومی دارند.

خانم آن ماری ساباث، نویسنده کتاب ” رفتارهایی که میلیونرهای خودساخته دارند و مردم دیگر ندارند ” برای تالیف کتابش با ۳۰ نفر از میلیونرهای خودساخته ای که فعالیت خود را از صفر شروع کرده بودند و به ثروت فراوانی رسیده اند مصاحبه کرده است. نتایجی که او از این مصاحبه ها بدست آورد بیانگر این مساله بود که هر فردی می تواند به یک فرد ثروتمند تبدیل شود. او برای توضیح این جمله ی خود به مصاحبه با یکی از مدیران موفق اشاره می کند که خواستن را تنها شرط لازم برای رسیدن به موفقیت می‌داند.

همانطور که اندی هیدالگو، رئیس و مدیر عامل شرکت H / Cell Energy و یکی از میلیونرهای خود ساخته شده در این کتاب، می گوید: “شما می توانید هر کار را انجام دهید. فقط باید آن را بخواهید”.

بسیاری از میلیونرهای خود ساخته در ابتدا هیچ ثروتی نداشتند. یعضی از آنها حتی مجبور بودند شبها گرسنه بخوابند. برخی از آنها برای حداقل غذا کارهای سخنی انجام داده اند. شاید آنها اکنون بهترین هدیه و ثمره یعنی تواضع و خواستن را از این دوران دریافت کرده‌اند. تجربیات دوران کودکی آنها دلیلی برای تبدیل شدنشان به افراد موفقی که امروزه هستند، می باشد.

در ادامه با وبسایت آرامش و ثروت همراه باشید تا با عادات مشترک این میلیونرهای خودساخته آشنا شوید :

۱- این افراد معنای واقعی مزد زحمات را می‌دانند

میلیونرهای خودساخته برای کسب ثروت از انجام هیچ کاری فروگذار نکرده‌اند. برای رسیدن به موفقیت، بعضی از آنها در تمام طول عمر تلاش کرده اند. آنها هرگز مغرور نبوده اند و حتی کارهایی مانند فروش پاپ کورن و یا دست فروشی انجام داده اند.

۲- میلیونرهای خودساخته از لذت‌های کوتاه‌مدت دوری می‌کنند

در حالی که دیگران به دنبال زندگی های لوکس هستند این کیلیونرهای خودساخته وقت خود را صرف لذت ها و خوشی های زودگذر نمی کنند و انجام آنها را برای زمان های مناسبتری به تاخیر می اندازند. آنها زمان خود را با انجام دو شغل بطور همزمان و صرفه جویی سپری می کنند. آنها به جای تمرکز به پاداش‌های زودهنگام، به هدف نهایی یعنی استقلال مالی توجه می‌کنند.

۳- آنها به جای ماهی، ماهیگیری را آموزش می دهند

میلیونرهای خودساخته به شما راه و روش ثروتمند شدن را آموزش می دهند. آنها این کار را با استخدام دیگران انجام می دهند تا بتوانند یک اخلاق کاری قوی در کارمندان خود ایجاد کنند.

 

۴- آنها هزینه‌ی زیادی پرداخت کرده‌اند

برای افرادی که از بیرون به زندگی این افراد نگاه می کنند، رسیدن به قله موفقیت آسان به نظر می رسد. آنها با یادگیری از اشتباهات خود درس های زندگی بسیاری گرفته اند. آنها لحظات مهمی از شکست را به فرصت های یادگیری تبدیل می کردند به جای اینکه به سرزنش خود به بپردازند. آنها بسیاری از شکست های غیرمنتظره خود را به عنوان یک قدم برای رسیدن به موفقیت های پیش بینی شده خود می دانستند.

۵- آنها پول را تنها یک ابزار می دانند

آنها پول را به عنوان ابزاری برای رسیدن به خواسته های خود می دانند. اغلب آنها پس از رسیدن به ثروت، با آن خودنمایی نمی‌کنند.

۶- آنها تمایلی به خودنمایی ندارند و از آن دوری می کنند.

اکثر میلیونرهای خودساخته بیشتر دوست دارند همانند مردم عادی باشند تا اینکه با ماشین های لوکس و جدید خود در ناحیه ثروتمند نشین شهر رانندگی کنند و لباس های پر زرق و برق بپوشند.

۷- آنها هرگز دست از تلاش برنمی دارند

 

میلیونرهای خودساخته همیشه مشغول کار کردن هستند. استمرار، خصوصیتی است که در رسیدن به اهداف، این افراد را از مردم عادی متمایز می‌کند.

۸- آنها یک نیاز را شناسایی می کنند و بعد کسب و کار خود را برای رفع آن آغاز می کنند

این افراد با دقت به اطراف خود نگاه می کنند و یک نیاز را در بین مردم شناسایی می کنند و در نهایت کسب‌وکار خود را صرف‌نظر از خدمات مورد نیاز، پیرامون آن تاسیس کرده و برای موفقیت آن، شبانه‌روز تلاش می‌کنند.

برای شناسایی میلیونرهای خودساخته در جمع‌ها کافی است به افرادی که بیشتر گوش می‌دهند، دقت کنید. آنهایی که نیازی به توجه دیگران ندارند و با فروتنی از جمع لذت می‌برند. افرادی که کسب‌وکار خود را حول یک نیاز اساسی شکل داده‌اند و نیازی به فریاد زدن آن ندارند.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط