عاملی که استیو جابز، وارن بافت و بیل گیتس را به موفقیت رساند چیست ؟

عاملی که در موفقیت جف بزوس، مارک زاکربرگ و حتی هنری فورد هم موثر بود.

اگر به زندگی نامه همه افراد ثروتمند نگاهی بیاندازید، متوجه میشوید که آنها در مواردی نقاط مشترک زیادی دارند جدا از اینکه آنها در چه زمینه ای مشغول کسب و کار هستند. یکی از این ویژگی های مشترک صبر است.

صبر، این تمام چیزی است که شما نیاز دارید.

وارن بافت میزان بالایی از صبر دارد. او تنها با استراتژی سرمایه گذاری، که ثمره سرمایه گذاری در کسب و کارهای سودآور است، ثروت خود را به دست آورد. او زمانی که ارزش سهام شرکتش به شدت کاهش یافت، به جای فروش سهام، سهام بیشتری خرید.

استیو جابز با اعتماد به نفس و صبر خود در ایجاد محصولات تحول برانگیز، انقلابی به پا کرد. همه ما از داستان های عجیب و شگرف او اطلاع داریم، اما بزرگترین مشخصه و عامل موفقیت اون همان صبر و ایستادگی برای رسیدن به هدف بدون توجه به گفته و اعمال دیگران است.

هنری فورد روشی جدید برای فراهم کردن محصولات ارائه داد. در آن زمان او مورد تمسخر افراد زیادی قرار می گرفت، اما او با صب و حوصله خود در دستیابی به هدفش توانست تغییر بزرگ و موثری در جهان ایجاد کند.

 

بیل گیتس، مارک زاکربرگ، جف بزوس و فیل نایت همگی با صبر و پشتکار رویاهای خود را دنبال کردند. بعضی از مردم فکر می کنند که آنها این موفقیت ها را یک شبه بدست آورده اند، اما اگر به مسیرشان در رسیدن به موفقیت و ثروت نگاه کنیم، تنها دلیل اینکه آنها موفق شدند این بود که آنها صبور بودند.

این ویژگی چطور به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند ؟

 

با توجه به این مطالب، شما نیز باید در رسیدن به هدف خود صبور باشید. چیزی را انتخاب کنید که به آن علاقمند هستید و حرکت به سمت آن در شما شور و هیجان ایجاد می کند و سپس آن هدف را صبورانه دنبال کنید.

همه سرمایه گذاران به دنبال محصولی جدید و شگرف هستند و دائما مسیر خود را تغییر می دهند. به همین دلیل است که سرمایه گذاران سهام در مدت کوتاهی به خرید و فروش سهام می پردازند، به جای آن که صبور باشند و سرمایه گذاری خود را برای ارزش گذاری انجام دهند.

شما می توانید انواع کتاب های مربوط به امور مالی و سرمایه گذاری را بخوانید، اما تا زمانی که صبر لازم برای انجام چیزهایی که یادگرفته اید را نداشته باشید، مطالعه این کتاب ها هیچ فایده ای ندارد.

پول و امور مالی به شما دوچرخه‌ ای برای طی کردن مسیر می‌ دهد، اما تنها کسانی که بتوانند صبورانه آن را برانند، به مقصد نهایی خواهند رسید.

به یک استراتژی که به شما در ساخت ثروتتان کمک خواهد پایبند باشید. امروزه ما با ایده ها، نظرات و اخبار مربوط به استراتژی های مختلف مالی روبرو هستیم. اما اصول همه آنها بسیار ساده و مشترک است : هزینه کمتر از سود، سرمایه‌ گذاری آنچه پس‌ انداز کرده‌ اید و خارج نشدن از حوزه‌ خود.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط