مربیگری کسب و کار چیست؟

آیا شما در حال اداره یک کسب و کار کوچک و محلی هستید یا به دنبال ایجاد یک شرکت در سراسر جهان، بنابراین باید این نکته را بدانید که مزایای استفاده از مربی کسب و کار را نمی توان انکار کرد.

اداره یک کسب و کار به تنهایی اغلب اوقات بسیار راحت به نظر می رسد. با این حال، همانطور که در اغلب موارد زندگی قابل مشاهده است، داشتن یک مربی با تجربه که بتوانید به آن متکی باشید، یکی از ارزشمندترین منابع موجود برای صاحبان کسب و کار است.

همانطور که می دانید :

بیشتر صاحبان کسب و کاری که به دنبال مشاوره در مورد چگونگی رشد شرکت خود هستند، با مقدار محدودی از منابع برای مطالعه و کمک گرفتن روبرو هستند.

مطمئنا، مقالات آنلاین بی شمار و کتاب های الکترونیکی در مورد چگونگی ساخت و رشد یک کسب و کار وجود دارد، اما در نهایت، هر کسب و کار منحصر به فرد است و توصیه های عمومی به سختی قابل سازگاری با هر کسب و کاری است و جایگزین راهنمایی های مختص و هدفمند نمی شوند.

خوشبختانه، در حال حاضر خدماتی وجود دارد که صاحبان کسب و کار می توانند راهنمایی های شخصی و ویژه ای برای سوالات و مسائل پیچیده کسب و کارشان دریافت کرده و یک مربی کسب و کار موفق برای سازمان خودشان باشند.

مربی کسب و کار کیست؟

مربیان کسب و کار به طور معمول کارآفرینان و صاحبان کسب و کار هستند که تصمیم می گیرند از استعدادهای خود برای ایجاد و رشد یک کسب و کار، برای کمک به دیگر صاحبان کسب و کار استفاده کنند.

در حالی که بسیاری از اطلاعات و مشاوره آنلاین در مورد نحوه شروع و رشد یک کسب و کار در دسترس است، همه اینها، طبق معمول، عمومی و مخصوص کسب و کار منحصر به فرد شما نیستند. از سوی دیگر، مربیان کسب و کار می توانند مشاوره هایی مفصل تر و شخصی تر، درواقع مشاوره های سفارشی ارائه دهند.

اگر فردی بخواهد یاد بگیرد که چگونه کسب و کار خود را گسترش دهد، استفاده از یک مربی خیلی راحت تر است تا اینکه خود بخواهد منابع را پیدا کند و یاد بگیرد. به همین ترتیب، اگر یک ورزشکار بخواهد مهارت های خود را بهبود ببخشد، بهترین کاری که می توان انجام داد، پیوستن به یک تیم است که یک مربی عالی دارد.

ما این منطق و شیوه را اعمال می کنیم ، و این یک واقعیت است که مربیان بزرگ سریع ترین راه موفقیت هستند. مربیان کسب و کار معمولا کارآفرینان متخصص هستند که می دانند چه چیزی برای موفقیت در کسب و کار لازم است.

مربیان کسب و کار در کنار مدیران و صاحبان کار برای کمک به آنها در تعریف اهداف خود، ایجاد چشم اندازهای مناسب، و مجموعه ای از استراتژی هایی که به مالکین کسب و کار کمک می کند که به اهداف و چشم انداز تعیین شده خود برسند حضور دارند. اگر صاحب کسب و کار دارای سوالات و یا مشکلاتی در طول راه رسیدن به هدف است، مربی کسب و کار قادر به کمک به آنها در مسیر و عبور از مسائل با موثر ترین راه ممکن است.

داشتن یک مربی کسب و کار بسیار شبیه داشتن یک شریک بسیار با تجربه در تیم شما است و ارزشی که آن به صاحبان کسب و کار ارائه می دهد بسیار گران قیمت است. این مساله که کسب و کار شما در حال دست و پا زدن است و شما نیاز به یک راه برای احیای آن دارید و یا اینکه شما فقط می خواهید برند خود را اعتبار ببخشید، استفاده از یک مربی حرفه ای یکی از موثر ترین گزینه های در دسترس شما است.

کارآفرینان معروفی که مربی کسب و کار داشتند

ممکن است غافلگیر شوید وقتی بشنوید که حتی برخی از مشهورترین و موفقترین صاحبان کسب و کار در جهان، و کارآفرینان در بعضی مواقع، به مربیان کسب و کار متکی هستند تا به اهدافشان برسند.

اریک اشمیت، مدیر اجرایی اسبق گوگل، گفته است که استخدام یک مربی کسب و کار بهترین تصمیم حرفه ای است که او تا کنون انجام داده است. او اذعان می کند که از ابتدا خواستار یک مربی کسب و کار بود؛ چرا که او مدیر اجرایی یک شرکت موفق و به سرعت در حال رشد بود.

با این وجود، پس از اینکه یک عضو هیئت مدیره Google متقاعد شد، اشمیت تصمیم گرفت تا با یک مربی کسب و کار کار کند و از نتایج شگفت زده شد. اشمیت در مصاحبه ای با مجله فورچون گفت: “هر کس به مربی نیاز دارد”.

سایر مدیران معروف و کارآفرینانی که از مربی کسب و کار بهره مند هستند شامل بیل گیتس، استیو جابز و غیره هستند. کافی است بگوییم که مربی کسب و کار یک منبع است که بعضی از موفقترین کارآفرینان جهان هنوز به کارایی آن سوگند می خورند.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط