میلیونر شوید : راز و رمزهای جذب ثروت

” خانواده من هرگز پولی نداشت و همه‌چیز برای ما به سختی و با مبارزه بدست می‌آمد. زمانی که من توانستم هزینه‌های مدرسه کسب و کارم را پرداخت کنم، همسر سابقم من را از خانه بیرون کرد. آخرین تلاش‌ها و سرمایه گذاری هایی که انجام دادم با شکست مواجه شدند و برای تامین مخارج مدرسه شبانه روزی فرزندم مجبور شدم خانه ساحلی ام را بفروشم. چه زمانی قرار است برای من اتفاق خوبی بیفتد ؟ کی قرار است من میلیونر شوم ؟ ” این‌ها داستان‌‌‌هایی بود که یکی از مشتریانم برایم تعریف می‌‌کرد.

شما چیزی را که به آن فکر می‌کنید بدست می‌آورید

من در پاسخ به او گفتم : ” شما روی چیزهایی که ندارید تمرکز کرده‌اید. وقتی که شما روی چیزهایی که در زندگی خود ندارید تمرکز می‌کنید، تنها باعث می‌شوید که بیشتر آن‌ها را نداشته باشید. این اصل و اساس قانون جذب است : روی هر چیزی تمرکز کنید، گسترش می‌یابد. بنابراین اگر در زندگی‌تان چیزی هست که نمی‌خواهید، پس روی نخواستن آن تمرکز نکنید. “

او از من پرسید : ” چگونه وضعیت مالی‌ام را نادیده بگیرم و به آن فکر نکنم ؟ “

من در پاسخ به او گفتم : ” شما این کار را نمی کنید و حتی نمی توانی این کار را انجام دهی، چرا که آن برجسته و قویترین فکری است که در حال حاضر در سرت پرورش می دهی. سعی نکن آن را نادیده بگیری بلکه تلاش کن آن را با فکر دیگری جایگزین کنی. “

اگر یک فکر باعث می شود شما احساس بد و یا ترس داشته باشید، آن را با فکری که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید جایگزین کنید.

او گفت : ” آیا شما از من می خواهید که وانمود کنم فردی ثروتمند هستم ؟ واقعا چنین انتظاری دارید ؟ “

با لبخند به او گفتم: «بله، درست حدس زده‌ای. اکنون یاد می‌گیری که چگونه در بازی زندگی موفق و ثروتمند باشی. کافی است که قوانین این بازی را یاد بگیری.»

قانون شماره ۱ : سخت کوشی و اراده بسیار مهم است اما این تنها نصف معادله است.

 

اگرچه سخت کوشی و اراده یکی از عوامل موفقیت است، اما این موارد به‌ تنهایی کافی نیستند، باید کاری کنید که تلاش‌تان به‌خوبی جواب دهد. شما باید خودتان را در مسیر رؤیاهایتان قرار دهید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. تلاش بخش بسیار مهمی از معادله‌‌ی شما برای رسیدن به اهداف است، اما همه‌ی آن نیست. نه‌تنها لازم است برای پول‌درآوردن سخت کار کنید، بلکه باید این احساس را در خودتان ایجاد کنید که شایسته‌ی رسیدن به ثروت و آرامش هستید.

چند نفر از ما به خود و توانایی هایمان برای رسیدن به موفقیت ایمان داریم ؟ اکثر افراد درباره خودشان و توانایی هایشان تردید دارند. مساله فقط این نیست که سخت کار کنید بلکه باید هوشمندانه تر کار کنید و اعتماد به نفس داشته باشید، به خودتان، دانش‌تان و شایستگی‌هایتان اعتماد داشته باشید.

زمانی که به خودتان باور داشته باشید، می‌توانید زندگی رؤیایی خود را بسازید و قوانین بازی زندگی را به سود خودتان به‌کار بگیرید.

قانون شماره ۲ : جهان یک دستگاه کپی بزرگ است.

جهان عبارات، افکار و اعمال ما را در خود جمع آوری می کند و آنها را به عنوان تجربه بعدی به شما بازمی گرداند. از خودتان بپرسید : تفکرتان چگونه است ؟ گفتار شما چگونه است ؟‌ عمل‌کردن شما چگونه است ؟ انرژی و اندیشه ای که شما به جهان می فرستید به شما باز می گردد. در نتیجه اگر بر چیزی تمرکز کرده‌اید که در زندگی‌تان با مشکل مواجه شده است، شما احتمال بیشترشدن آن را افزایش می‌دهید.

قانون شماره ۳ : اگر انرژی خود را روی چیزی که نم یخواهید متمرکز کنید، باعث می‌شوید آن چیز را بیشتر از پیش داشته باشید

 

این مساله ربطی به قانون مورفی ندارد. اگر این احتمال وجود دارد که چیزی درست پیش نرود، در واقع این تنها یک احتمال نیست بلکه چیزی قریب‌ الوقوع است، چرا که شما تکیه گاه قابل‌توجهی پشت این تفکر که اتفاق بدی رخ خواهد داد، قرار داده‌اید و در نتیجه چنین اتفاقی می‌افتد.

قانون شماره ۴ : اگر چیزی را می خواهید، این احساس را در خودتان ایجاد کنید که واقعا آن را دارید

از آنجایی که شما چیزی را بدست می آورید که به آن فکر می کنید، پس افکارتان را روی چیزهایی که می‌خواهید، متمرکز کنید نه ترس هایتان. خود را در شرایطی تصور کنید که همه‌ی چیزهایی را که می‌خواهید در اختیار دارید. اگر روی چیزهایی که می خواهید تمرکز کنید، در این صورت پشتوانه ای محکم پشت این افکار ایجاد می‌کنید.

من از آن شخص پرسیدم : ” تو به دنبال ثروت و آرامش و همچنین آزادی ای هستی که همراهش به ارمغان می آورد، درست است ؟ “

او گفت : ” بله، درست است، آیا همه‌ی افراد اینطور نیستند ؟ “

با لبخند پاسخ دادم : ” شاید، اما تو فردی منطقی هستی، پس چرا روی افکاری تمرکز می‌کنی که معکوس آن را برای تو به‌همراه می‌آورد؟ “

قانون شماره ۵ : ما در جهانی زندگی می کنیم که چیزهای مشابه همدیگر را جذب می کنند.

ما از قوانین جهان جدا نیستیم. همه چیزهایی که وجود دارد مشابه خود را جذب می کند.

” پس تو در وضعیتی قرار داری که به‌خاطر وضعیت مالی‌ات تأسف می‌خوری و همه‌ی آن به دوران کودکی ات باز می‌گردد. درنتیجه، جهان نیز به‌سادگی همه‌ی این افکار، کلمات و رفتارها را به تجربه‌های آینده‌ات باز می‌گرداند و تو در تعجب هستی که چرا وضعیت آن‌طور که تو می‌خواهی، تغییر نمی‌کند. تو در تعجب هستی که چرا در جذب ثروت موفق نیستی. “

قانون شماره ۶ : این در مورد جذب کردن است، نه عمل کردن

اگر چیزی را در زندگی بدست می آوردید به این دلیل نیست که لیاقت آن را دارید بلکه به این دلیل است که امواج مشابه آن را به کائنات می فرستید.

من به او گفتم : ” ترس تو از اینکه نتوانی به اندازه‌ی کافی پول دربیاوری بسیار قوی است. این تفکر به‌قدری قوی است که توانسته‌ است، ذهنیت فقر را در تو ایجاد کند. این باوری مستحکم در وجودت است که تو نمی‌توانی به رفاه مالی برسی. بچگی‌ تو باعث شده است که این ذهنیت در تو قوت بگیرد و مانند نواری مدام در ذهنت تکرار می‌شود. این تنها چیزی است که جهان از تو می‌شنود، پس جلوی آن را بگیر.» من از او پرسیدم: «آیا آماده هستی که این نوار را متوقف کنی و یک داستان جدید بنویسی؟ “

هر زمان آماده باشید تا به مبارزه با خود پایان دهید، زندگی جدید شما شروع خواهد شد.

شما نمی توانید جریان پول و ثروت را مجبور کنید، اما می توانید آن را به دست آورید. بنابراین روی سلامتی و دانش‌تان تمرکز کنید، چراکه شما را برای کسب همه‌ی چیزهایی که می‌خواهید آماده می‌کند و موجب جذب ثروت می‌شود. ثروت به این دلیل که شما کار خاصی انجام داده‌اید جذب‌تان نمی‌شود، بلکه به این دلیل جذب می‌شود که به خودتان اجازه داده‌اید، احساس ثروتمند بودن کنید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط