نحوه برقراری ارتباط مفید و موثر با مربی کسب و کار

آیا شما از توصیه های مربی کسب و کار بهره می گیرید ؟ به عنوان یک مدیر و صاحب یک کسب و کار، استفاده از توصیه های مربیان به شما کمک خواهد کرد که راحت تر از مشکلات عبور کنید و به اهداف خود برسید. اگر در گذشته از راهنمایی های منتور یا مربی کسب و کار استفاده می کردید و یا قصد دارید از تجربه های یک مربی مجرب در مسیر کسب و کار خود استفاده کنید، نکاتی که در ادامه بیان خواهیم کرد به شما کمک می کند تا ارتباط مفید و موثری با او برقرار کنید و از تجارب او نهایت استفاده را ببرید.

تحقیق کنید

درباره مربی خود تحقیق کنید تا شناخت خوبی نسبت به او داشته باشید. در حال حاضر به چه کاری مشغول است؟ دانش خود در زمینه مربیگری را چگونه بدست آورده است ؟ پروفایل لینکدین و یا وبسایت او را مورد بررسی قرار دهید. هرچه بیشتر مربی‌ خود را بشناسید، بهتر متوجه می‌شوید که باید به چه روشی از او کمک بخواهید.

همچنین اهداف خود را به وضوح مشخص کنید. به این مساله فکر کنید که برای رسیدن به اهدافتان چه اقداماتی باید انجام دهید. نیازی نیست شما یک نقشه دقیق از مسیری که برای رسیدن به اهدافتان لازم است طی کنید را ترسیم کنید، اما حداقل به یک ایده‌ی منطقی نیاز دارید.

اگر درک بهتری از مسیری که می‌خواهید با مربی‌ تان طی کنید، به دست آورید، در آینده وقت کمتری را بابت اینکه مربی‌ تان چگونه می‌تواند از شما حمایت کند، هدر می‌ دهید.

اهداف و خواسته هایتان را به وضوح مشخص کنید

اگر می دانید که هدف چیست و چه می خواهید، درباره آن با مربی خود صحبت کنید، تا آنجا که می توانید درباره جزئیات اهداف خود با او صحبت کنید. انتظار نداشته باشید مربی شما دقیقا همان کاری را که شما می خواهید انجام دهد، ولی هرچه اطلاعات بیشترب در اختیار او قرار دهید از مشاوره مفیدتری بهره خواهید برد.

به عنوان مثال، یاسمین به مربی خود آرمان می گوید که علاقمند به سرمایه گذاری در زمینه تکنولوژی مالی است و به دنبال فرصت هایی مشابه آن است. این خواسته او کاملا مبهم است. او چطور می تواند ایده اش را بهتر با مربی خود یعنی آرمان در میان بگذارد ؟ یاسمین می‌تواند بگوید که تمایل دارد به‌عنوان یک مدیر پروژه با شرکت‌های فناوری شهر A همکاری کند. این توضیح ، تصویر بهتری از خواسته‌ی یاسمین ترسیم می‌کند و آرمان می‌تواند او را با شبکه‌ی ارتباطات حرفه‌ای خود در شهر A، آشنا کند.

هرچه خواسته ها و اهدافتان را با جزئیات بیشتری در اختیار مربی خود قرار دهید، تصویر دقیق تری از آنچه می خواهید را در ذهن او روشن می کنید و در نهایت احتمال اینکه این تصویر به واقعیت تبدیل شود، بیشتر خواهد بود.

سوال بپرسید

بحث ها و گفتگوهایتان را در مسیر درست هدایت کنید. انتظار نداشته باشید که مربی این کار را انجام دهد. مربی شما یک منبع است و نقش آن کمک به شما است. مربی در کنارتان است تا به سوالات شما پاسخ دهد، بنابراین این مسئولیت شما است که بحث را هدایت کنید.

علاوه بر سوالاتی درباره تجربه مربی، سوالاتی در زمینه تحقیقاتی که درباره شرکت و یا حوزه کاری اون انجام داده اید بپرسید. جهت گسترش شبکه‌ ی ارتباطی‌ تان در یک حوزه‌ ی خاص، از او بپرسید: «باید با چه افراد دیگری صحبت کنم و ارتباط برقرار کنم؟»

ارتباط با مربی را به روز نگه دارید

مربی زمان خود را روی شما سرمایه گذاری می کند و در اختیارتان قرار می دهید، همچنین توصیه ها و پیشنهاداتی به شما می کند که در تصمیم گیری هایتان مفید خواهید بود. بر اساس توصیه های مربی عمل کنید و او را از نتایج مطلع کنید. به‌ روز نگه‌ داشتن روابط، به مربی ثابت می‌کند که برای او ارزش قائل هستید، درنتیجه او هم تلاش می‌کند مشارکت بیشتری با شما داشته باشد. اجازه ندهید که رابطه شما با مربیتان از بین برود. ارتباطتان را با او حفظ کنید و گاهی برای او ایمیل، یا پیام ارسال کنید.

به مربی خود پیشنهاد کمک دهید

هنگامی که ارتباطات بیشتر و مؤثرتری با مربی‌ خود برقرار کردید، بررسی کنید که چه خدماتی را می‌توانید به او پیشنهاد دهید. بسیاری از جوانان فکر می‌کنند نمی‌توانند خدمات ارزشمندی به مربی خود ارائه دهند. ولی این طرز تفکر درست نیست. روندی که در آن یک مربی جوان‌ تر به یک مربی با تجربه‌ تر پیشنهادی ارائه می‌کند، مربیگری معکوس خوانده می‌شود.

آرمان بی پایان / عنایت اله خرم دبیری

مطالب مرتبط