نیروی اراده و حقیقتی درباره آن که موجب تقویت ذهنی شما می شود

اعتقاد بر این مساله که همه چیزهای لازم برای رسیدن به اهداف خود را دارید، اولین قدم برای رسیدن به اهداف است.

همه ی ما روزهای پر مشغله ای را تجربه کردیم که وقتی فکر می کردیم اگر چند دقیقه بیشتر پشت میز بنشینیم و کار‌هایمان را انجام بدهیم، سرِ ما از این همه‌ فشار کاری منفجر خواهد شد. شما چطور می توانید ابزار و انرژی لازم برای ادامه مسیر خود را پیدا کنید ؟ اگر فکر می‌کنید اراده چیزی است که می‌تواند تمام شود، کاملا در اشتباه هستید!

محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign بیش از ۱۱۰۰ آمریکایی و ۱۶۰۰ اروپایی را در مورد اینکه چگونه در مورد قدرت اراده فکر می کنند، مورد بررسی قرار دادند. از شرکت کنندگان خواسته شد تا نظر خود را در مورد برعضی جملات مانند ” بعد از یک فعالیت ذهنی شدید، انرژی شما تحلیل می‌رود و بنابراین احتیاج دارید استراحت کنید تا مجددا انرژی خود را بدست آورید. ” بیان کنند.

بیشتر بخوانید: جادوی انضباط شخصی

طبق نتایج تحقیقات انجام شده، شرکت کنندگان آمریکایی در این تست، برای فعالیت‌ های شدید ذهنی، استقامت و اراده‌ ی کمتری نسبت به شرکت‌ کنندگان اروپایی داشتند. بیشتر شرکت کنندگان آمریکایی اظهار داشتند به استراحت بعد از یک فعالیت دشوار ذهنی تمایل دارند، در حالیکه شرکت کنندگان اروپایی معتقد بودند بلافاصله فعالیت بعدی را بدون استراحت آغاز کنند.

پروفسور کریستوفر ناپولیتانو می گوید : ” وقتی ما نیروی اراده خود را محدود فرض کنیم، دقیقا مانند ماهیچه ای عمل می کند که بعد از کار خسته می شود و نیاز به استراحت دارد تا نیروی خود را مجددا بازیابی کند. بنابراین اگر ما به اراده‌ ی خود مانند یک منبع محدود نگاه کنیم، دقیقا همانند ماهیچه، احساس خستگی می‌کنیم و به استراحت‌ هایی میان فعالیت‌ های شدید ذهنی نیاز داریم. ولی افرادی که اراده‌ و استقامت خود را نامحدود فرض می‌کنند، بعد از این فعالیت‌ ها نه‌ تنها خسته نیستند، بلکه خود را پر‌انرژی‌ تر می‌یابند. “

ناپولیتانو در ادامه اظهار می کند که افراد به سادگی و تنها با تغییر ذهنیت خود می توانند منبع اراده خود را تامیین کنند. اگر اعتقاد داشته باشید که این منبع نامحدود اراده را دارید، مطمئنا به آن دست خواهید یافت.

تغییر عقاید تان در مورد کنترل خود، می‌تواند تأثیری مثبت بر پیشرفت شما داشته باشد و درنتیجه به زندگی سالم‌ تری دست یابید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط