پرسنال کوچینگ – قسمت اول

مقدمه و معرفی

پرسنال کوچینگ یا کوچ شخصی کیست ؟

پرسنال کوچ فردی است که در زمینه کوچینگ(در اصطلاح من مربی پروری با رهبر پروری) دارای دانش و تجربه است و به صورت اختصاصی با شما یا سازمان و کسب و کارتان همراه می‌شود تا به اهداف مدنظر دست یابید. بسته به اینکه موضوعی که درگیرش هستید چیست، ممکن است از کوچ شخصی با تخصص‌های مختلف کمک بگیرید.

فردی که دغدغه سلامتی و لاغری دارد احتمالاً سراغ یک کوچ سلامتی می‌رود. این مربی قدم به قدم در زندگی شخصی او را رهبری می کند تا بتواند سبک زندگی و عادات شخصی ،ورزشی و تغذیه ای خود را اصلاح کند و به ایده آلی که فرد برای او تعیین کرده است برسد ! سابقه این نوع کوچ حداقل به ۷۵ سال قبل و آغاز مسابقات المپیک برمی گردد .

حتما شما بهتر از من می دانید که میزان مدال های المپیک هر کشوری نشان دهنده رشد و پیشرفت آن می باشد از این رو مدال آوران بالقوه باید تحت برنامه های جامع سبک زندگی-تغذیه-ورزش زندگی کنند و این مستلزم حضور یک مربی یا کوچ شخصی است که خود قبلا سابقه درخشانی در آن رشته داشته باشدو بتواند شما را بصورت عملی و کاربردی برای رویایی در میدان نبرد المپیک همراهی کند.

شخصی که خود مستقیم در حوزه فعالیتش تجربه داشته باشد را منتور می نامیم. امروزه بسیاری از بازیگران معروف فیلم های اکشن ،کوچ هایی شخصی با دانش و مهارت بالایی دارند که حتی در کوچک ترین امور زندگی شخصی آنها هم در کنارشان است تا آن فرد بتواند بدون کمترین خطایی همیشه در صدر باشد.

همچنین در حیطه بیزنس نیز ،صاحب کسب‌وکاری که به رشد کسب‌وکارش می‌اندیشد، از یک بیزینس کوچ کمک می‌گیرد. فردی که قصد دارد برند شخصی‌اش را شکل دهد، سراغ یک کوچ برند شخصی خواهد رفت. یا فردی که میخواهد یک استارتاپ را راه اندازی کند ،یک کوچ کارآفرینی و استارتاپی را استخدام می کند.

اما چرا امروزه داشتن یک کوچ شخصی در امور مهم زندگی از جمله سلامتی و کسب و کار الزامی می باشد در ادامه چهار دلیل برای داشتن کوچ شخصی یا به عبارتی چهار ویژگی اساسی یک کوچ را به شما معرفی می کنیم.

۱ – برای یک کوچ قضاوت و مقایسه ممنوع است .او هیچ گاه شما را مورد قضاوت قرار نمی دهد.

در فرایند تغییر در همه حوزه ها، ما شاهد اتفاقات و حوادث پیش بینی نشده زیاد و احساسات متفاوتی هستیم. شور و اشتیاق، تردید، ترس، سرخوردگی، سردرگمی و … ما به طور طبیعی تمایل داریم احساساتمان را با دیگران در میان بگذاریم تا سبک شویم یا مورد تشویق و حمایت دیگران واقع شویم ،اما ترس از قضاوت شدن اغلب ما را از این کار باز می‌دارد.

تصور اینکه به خاطر اشتباهاتمان سرزنش و “انگشت نما” شویم یا دیگران ما را تحقیر کنند، سخت و دردناک است. به همین دلیل هیچ گاه جرئت تغییر کردن در ما بوجود نمی آید و چه بسا استعدادهای زیادی به همین شیوه نابود شدند.

همه ما حتی برای یک بار هم شده ،با خودمان زمزمه کرده ایم که «ای کاش انقدر تنها نبودیم. ای کاش کسی بود که فقط به حرف‌ها و درد و دل هایمان گوش کند بدون اینکه بخواهد راه حلی بدهد یا برایمان دلسوزی کند یا قضاوتمان نماید».

پس اگر به دنیای کوچینگ وارد شده اید باید حتما یادتان باشد هیج گاه ، هیج فردی را بدون درخواست اش نصیحت نکنید .یادمان باشد انسان ها از تحقیر شدن متنفرند و همینطور از دلسوزی بی مورد شدن.

کوچینگ بر پایه دوری از قضاوت و ارزیابی بی‌طرفانه شکل گرفته است. یک کوچ حرفه ای به خوبی می‌داند قضاوت کردن (نظر دادن درباره خوب یا بد بودن چیزها) کاری غیرضروری و غیرمؤثر است. به همین دلیل او هیچوقت مراجع خود را به خاطر تصمیماتی که گرفته است سرزنش نمی‌کند. در عوض فضایی امن و عاری از قضاوت برای مردم فراهم می‌کند تا خود او بتواند ارزیابی درستی از تصمیماتش داشته باشد.

اگر شما صاحب یک کسب ‌وکار باشید، احتمالاً هنگام گفتگو با همکاران، شریک تجاری، سرمایه‌گذاران و سهامداران کسب ‌وکارتان نمی توانید همه حرف‌هایتان را به آنها بگویید. این احتمالاً به این دلیل است که از قضاوت‌های احتمالی آن‌ها واهمه دارید و نمی‌خواهید در نظر آن‌ها فردی بی‌تجربه، بدون برنامه جلوه کنید. اما هنگام گفتگو با کوچ شخصی هیچ ترسی ندارید. شما می‌توانید با خیال راحت درباره افکار، تصمیمات و اقداماتتان با کوچ شخصی‌تان صحبت کنید و نگران قضاوت شدن نباشید.

۲- یک کوچ شخصی آینه شماست تا خود واقعی تان را در او ببینید و خود را اصلاح کنید.

بیل گیتس بنیانگذار شرکت مایکروسافت در یکی از سخنرانی‌های مشهور خود می‌گوید: «همه ما در کنار خود نیاز به افرادی داریم تا به ما بازخورد بدهند و کمکمان کنند تا بهتر شویم». این خاصیت انسان بودن است که ما نمی‌توانیم از بیرون خودمان را تماشا کنیم. ما اغلب به راحتی متوجه اشتباهات دیگران می‌شویم یا راه‌ حل مشکلات آن‌ها را زود می فهمیم اما نمی‌توانیم به سادگی همین کار را برای خودمان انجام دهیم. به همین دلیل همه ما نیاز به افرادی داریم تا به ما بگویند از بیرون چه طور به نظر می‌رسیم و نیاز به چه اصلاحاتی در خود داریم

بسیاری از افراد وقتی سخنرانی می‌کنند یا پشت تلفن با فرد دیگری صحبت می‌کنند تُپُق های زیادی می زنند اما زمانی متوجه این مشکل خواهند شد که به صدای ضبط شده خود گوش بدهند. به طور ساده این همان کاری است که کوچ شخصی برای ما انجام می‌دهد. کوچ شخصی بدون اینکه قضاوتمان کند به ما نشان می‌دهد چگونه هستیم و چطور تصمیم می‌گیریم و چه گونه باید باشیم.

این رویکرد را در کوچینگ خاصیت آینه‌ای کردن نیز می‌نامند. همان‌طور که با نگاه کردن به آینه متوجه کجی ها و نامرتبی های خود می‌شویم، کوچ شخصی نیز از طریق ارائه بازخوردهای مناسب، آینه‌ای مقابلمان می‌گذارد تا خودمان را بهتر ببینیم و بتوانیم ارزیابی واقع‌بینانه‌تری از خودمان داشته باشیم تا تصمیم های بهتری بگیریم.

۳ – کوچ شخصی همانند یک ساعت زنگ دار ، به شما یادآوری های لازمی انجام می دهد.

کوچ شخصی با ما همراه می‌شود تا آن چیزهایی را که از قبل می‌دانیم دوباره به خودمان یادآوری کنیم. یکی از مشکلات مهم امروزه مدیران فراموشی است ! فراموشی اهداف ،عملکردها ،شرایط …… . همه می دانیم کارهای ساده ای هستند که منجر به تحول در زندگی‌مان می‌شوند و اصلا هم سخت و عجیب نیستند بلکه به دلیل همین سادگی و پیش پا افتادگی ،خیلی وقت‌ها انجامشان نمی‌دهیم. کوچ شخصی همچون یک ساعت زنگ دار این امور را به ما یادآوری می کند و ما را در رسیدن به اهداف مان یاوری می کند.

با ما همراه باشید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط