چطور می توانیم بیشترین بهره را از توصیه های مربی ببریم

به خوبی ثابت شده است که داشتن مربی در محل کار مزایایی دارد. این یک راه فوق العاده برای ایجاد یک رابطه، مهارت های جدید و حرفه ای تر است. چگونه می توانید بیشتر از این رابطه و راهنمایی های مربیان کسب و کار استفاده کنید؟

۱- اقدام کنید

وظیفه مربی کسب و کار انجام وظایف شما نیست، بلکه آنجا هستند تا به شما کمک کنند تا کارتان را بهتر انجام دهید. پس مهارت هایی که به تازگی از مربی خود یادگرفته اید را در انجام کارهای روزمره به کار بگیرید. به عنوان مثال اگر برای نوشتن سندی به کمک مربی نیاز دارید پیش نویسی را آماده کنید و به مربی نشان دهید و از راهنمایی های او بهره ببرید. اگر تمرینی را به شما سپرده‌اند، حتماً آن را برای جلسه‌ی بعدی انجام دهید. اگر مربی دری را برای شما باز می‌کند، مطمئن شوید که از طریق همان در وارد می‌شوید!

۲- سوال بپرسید

کنجکاوی به شما کمک می کند که سریعتر به موفقیت برسید.شما باید تشنه‌ی یادگیری، پیشرفت و رشد باشید. به هر حال، رابطه شما با مربی تقریبا به طور کامل به شما بستگی دارد، بنابراین از آن استفاده کنید و بپرسید، سوالاتی را مطرح کنید که منجر به بحث و گفتگو شود.در مورد مسئله ایی که در آن احساس هیجان و کنجکاوی میکنید بحث جدی داشته باشید.سوالاتی را مطرح کنید که تنها مربی شما می تواند با توجه به شغل و تجربیات خود در کار، پاسخ آنها را بدهد.

۳- از اینکه موافق شما نباشند نترسید

نباید احساس کنید که شما باید هر سخن و نصیحتی از مشاوره را که مربی به شما می دهد بدون مخالفتی بپذیرید. اگر با سخنی که آنها می گویند مخالفید، مخالفت خود را مطرح کنید و دلیل سخنانشان را بشنوید. با این کار یک گفتگوی ارزشمند خواهید داشت تا اینکه شما تنها در مقابل هر حرفی سر تکان دهید و موافقت کنید بدون آنکه دلیلش را بدانید.

بیشتر بخوانید: مربیگری کسب و کار چیست؟

۴- برای بازخورد آماده باشید

مربی برای کمک به شما حضور دارد و اگر او نتواند بازخوردی سازنده، صادقانه و گاهی همراه با انتقاد به شما ارائه دهد وظیفه خود را به خوبی انجام نداده است. آنها این کار را انجام نمی دهند که به شما آسیب برسانند. شما باید برای بازخورد مربی آماده باشید و توصیه های منطقی که مربی شما به شما می گوید، را بپذیرد. مقاوت کردن در مقابل توصیه های سازنده، مانع بزرگی در برابر پیشرفت شما خواهد بود.

۵- خواسته هایتان را بیان کنید

 

با مربی خود درباره خواسته ها و اهدافتان صحبت کنید تا راهنمایی ها جهت دار و مثبت باشد. به همین ترتیب برای هر جلسه ملاقات با مربی، هدف گذاری داشته باشید و نکاتی را که میخواهید درباره آن ها مشاوره بگیرید قبل از جلسه مرور کنید. تنظیم اهداف سرعت پیشرفت شما را بیشتر می‌کند. زمانی که هم شما و هم مربی، از نتایج مورد نظر آگاهید، با یکدیگر همکاری مؤثری خواهید داشت و در یک راه مشترک قدم برمی‌دارید.

۶- به مربی خود احترام بگذارید

احترام همانند خیابانی دو طرفه است، باید احترام بگذارید تا احترام دریافت کنید. احترام به مربی یعنی خودتان را برای جلسات آماده کنید و به موقع در جلسات حضور داشته باشید. آنها وقت خود را برای کمک به شما سرمایه گذاری می کنند، بنابراین مهم است که از این فرصت استفاده کنید. اگر مربی به شما پیشنهاد داده است که می توانید با تلفن و یا ایمیل نیز با او در ارتباط باشید و از راهنمایی های او استفاده کنید، این فرصت را از دست ندهید و با او در تماس باشید. اما سعی کیند اعتدال را رعایت کنید و قوانینی مشخص کنید که او با آسایش، زمان و میزان وقتی را که شما نیاز دارید، تخمین بزند.

۷- متعهد باشید

یک رابطه مربی و موکلی می تواند یک تعهد بسیار طولانی باشد. پس ذهنیت خود را بر این اساس تنظیم کنید و به تعهدات خود عمل کنید. مربی مناسبی که برای طولانی‌مدت کنار شما بماند انتخاب کنید و به تمام تمرینات داده شده عمل کنید. هرچه بیشتر روی رابطه با مربی خود کار کنید، از مزایای بیشتری بهره ‌مند خواهید شد.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط