چگونه از ذهن آگاهی برای افزایش خلاقیت تیم خود استفاده کنیم

زمانی که سازمان ها از کارکنان می خواهند تا سریع تر کار را ادامه دهند و خلاق تر باشند، یک تناقض اساسی بوجود خواهد آمد. چیزی که معمولا در محیط های کاری رخ می دهد این است که کارمندان بیشتر از همیشه به کارهای تکراری روی می آورند. زمانی که آنها زمان یا فضای لازم را برای ایجاد ایده های جدید و هوشمندانه ندارند، ممکن است از فرصت هایی که برای اصلاح یک مشکل وجود دارد و یا کشف راه حل های خلاقانه جدید را از دست بدهند.

چگونه به تیم خود کمک می کنید خلاقیت خود را ارتقاء دهید؟ تحقیقات نشان داده است که یک دوره کوتاه تمرین آگاهی ذهنی می تواند تاثیر مثبتی بر تولید خلاق داشته باشد. برای بررسی بیشتر این ایده، با یک شرکت املاک و مستغلات را مورد مطالعه قرار دادیم تا ببینیم آیا یک برنامه آموزش ذهن آگاه میتواند بر خلاقیت تیم تاثیر بگذارد.

در مطالعات پژوهشگران آنها تیمی ۲۰ نفره از کارمندان را به دو گروه مدیتیشن و گروه کنترل تقسیم کردند. برای شروع، یک تمرین مدیتیشن ۱۰ دقیقه‌ای برای گروه مدیتیشن در نظر گرفتند و سپس، از این گروه خواستند که با خلاقیت به کار خود ادامه دهند. طبق نتایجی که بدست آمد هفت نفر از این ۱۰ نفر، در طی ۱۰ دقیقه تعداد ایده‌های خلاقانه‌ی بیشتری را ارائه داده بودند. حالا سؤال این بود که چگونه می‌توان یک قدم به جلو برداشت و با آموزش ذهن آگاهی، خلاقیت کل تیم را بالا برد. بنابراین برای همین گروه از کارمندان به مدت پنج هفته، کلاس‌های مدیتیشن برگزار شد. در پایان این دوره گروه مدیتیشن دو برابر گروه کنترل ایده‌های خلاقانه ارائه داد. پیشرفت این گروه به طرز شگفت انگیزی متفاوت بود. درواقع گروه مدیتیشن ۱۲۱ درصد بیش از سایرین در ایده پردازی و خلاقیت موفق بود. زمانی که پویایی گروه را به جریان می‌اندازیم، ایده‌های هر یک از اعضای تیم، الهام‌ بخش اعضای دیگر تیم است و نرخ پیشرفت افراد، بیشتر از زمانی است که به‌ تنهایی کار می‌کنند.

با تکنیک های ذهن آگاهی ما فرصتی برای تقویت خلاقیت تیم های کاری داریم. ما می دانیم که آموزش ذهن می تواند زمینه های کلیدی در روند ایجاد خلاقیت را پرورش دهد. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که افرادی که تمرکز ذهنی دارند انعطاف پذیری آگاهانه بیشتری خواهند داشت، و قادر به دیدن ابعاد دیگر کار هستند و در حل مشکلاتی که نیاز به دیدگاه خلاقانه دارند بهتر عمل می کنند.

همانطور که بیان شد طبق تحقیقات، برای پرورش فرهنگ نوآوری، رهبران نیاز به توجه بیشتر به ذهنیت کارکنان خود دارند و باید راهی برای برگزاری تمرین‌های ذهن‌آگاهی در سراسر سازمان بیابند. با تمرین های محیطی کارکنان تشویق می شوند خلاق تر عمل کنند، آنها می‌توانند از تمرکز صرف بر کارایی سازمانی دست بکشند و به روش‌های جدیدی برای کار و تفکر بیندیشند.

شرکت هایی نظیر Google و Aetna با برگزاری دوره های تمرین ذهن آگاهی تلاش می‌کنند هوش هیجانی و سلامتی کارمندان خود را بهبود دهند. شرکت‌های دیگر هم برنامه‌های ذهن‌آگاهی ویژه‌ای برای خود طراحی می‌کنند، یا از شرکت‌های مشاوره‌ای کمک می‌گیرند تا ذهن‌آگاهی را با فرهنگ‌ سازمانی خود ادغام کنند.

شرکت ها چه چیزهایی را می توانند برای توسعه تیم ها و فرهنگ ذهن آگاهی ایجاد کنند؟ در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم :

ذهن آگاهی را به عنوان یکی از ارزش های سازمانی مورد توجه قرار دهید : شما می توانید با ذکر مزایای ذهن آگاهی و ارزش های تعیین شده سازمان، با هوشیاری به سمت توسعه‌ی فرهنگ ذهن آگاهی سازمان قدم بردارید. به‌عنوان‌مثال اگر «درک تغییرات و سازگاری با آن‌ها» یکی از ارزش‌های تعیین شده سازمان است، توضیح دهید که چگونه تمرین‌های ذهن آگاهی به اعضای تیم کمک می‌کند واکنش‌های ذهنی و عاطفی بهتری در مقابل تغییرات داشته باشند. در این حالت کارمندان می‌توانند به ترس خود در برابر ناشناخته‌ها غلبه کنند، و به‌جای واکنش‌های احساسی، فرصت‌های جدید خلاقانه ای را شناسایی و ایجاد کنند.

برنامه های تمرین ذهن آگاهی مبتنی بر شرکت را ایجاد کنید : با کارکنان در مورد تمرکز ذهنی و نحوه استفاده و مزایای آن در زندگی روزمره صحبت کنید و این مسائل را به آنها آموزش دهید. به عنوان مثال، از کارمندان بپرسید: ۱- کدام عادت‌ها کارایی سازمان را بهبود می‌دهند و کدام عادت‌ها، مانع از پذیرش تغییرات جدید می‌شوند؟ و ۲- فرایند خلاقیت چگونه عمل می‌کند و چگونه می‌توان این روش‌ها را به محیط کار آورد؟

اجازه دهید کارمندان زمان هایی را به تجدید تمرکز اختصاص دهند : شما باید به کارمندان خود اجازه دهید زمانه هایی سرعت کار خود را کم کنند و ذهن خود را آرام کنند تا بتوانند با ذهنی آزاد نگاه تازه و خلاقانه ای به مسائل داشته باشند.برای مثال در جلسات سنگین و مهم شرکت به کارمندان اجازه دهید استراحت کوتاهی داشته باشند و نفس عمیق بکشند . همین عمل ساده باعث می شود که تمرکز ذهن کارمندان شما بالا رفته و به خوبی روی دستور کار جلسه متمرکز شوند.

شما همچنین می توانید مکان های آرام و ساکتی را در شرکت خود برای تمرکز ذهنی و مدیتیشن کارمندان ایجاد کنید. به این مکان ها ” اتاق های سلامتی ” گفته می شود.

ارائه منابع و امکانات مناسب به کارمندان : امکاناتی را برای توسعه‌ی خلاقیت و افزایش ذهن آگاهی کارمندان فراهم کنید، مانند وبینارها، آموزش و مشاوره‌ای مدیتیشن، جلسات مداوم سخنرانی متخصصان، اتاق‌های سکوت و آرامش و نظیر آن.

با رعایت موارد ذکر شده سازمان ها فرصتی عالی برای افزایش عملکرد و ایجاد خلاقیت کارمندان را در اختیار خواهند داشت. تمرین های ساده ذهن آگاهی در افزایش خلاقیت تیم شما بسیار موثر است و می توانید با انجام آن پیچیدگی‌ها و معضلات محیط‌های کار امروزی را تا حد زیادی برطرف کنید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط