چگونه یک تیم کاری مناسب و کارآمد تشکیل دهیم ؟

اکثر اوقات، یک فرد به تنهایی توانایی تصمیم ‌گیری‌ در موقعیت ‌های بحرانی را نداشته و برای دستیابی به راه‌ حل کارآمد، به حمایت و راهنمایی دیگران نیازمند است. زمانی‌که افراد طبق یک الگو و هدف مشترک گرد هم می آیند تا کاری را انجام دهند، یک تیم تشکیل می ‌شود. به طور ایده ‌ال، اعضای تیم باید پیشینه مشترک و همچنین هدف مشترکی داشته باشند، تا سازگاری حداکثری آن‌ ها با یکدیگر تضمین شود. موفقیت هر تیم، به طور مستقیم به ارتباط مابین اعضای آن‌ تیم و تلاش‌ های دسته‌ جمعی انجام شده توسط آن‌ ها بستگی دارد.

مهم نیست ایده ای که شما دارید چقدر کوچک یا بزرگ است؛ اگر بخواهید ایده تان را به بهترین شکل اجرا کنید، نیاز به افراد مناسب برای پیشبرد بخش های مختلف پروژه دارید. کار روی یک ایده زوایای بسیاری دارد و افراد موثر در قسمت های مختلف می توانند سرعت پیشرفت پروژه را افزایش دهند.

بنابراین، این پنج قدم را بعنوان عناصر تشکیل دهنده ‌ی یک تیم فوق‌ العاده حتما در نظر داشته باشید :

۱- موقعیت ها را شناسایی کنید

مهمترین اعضای تیم شما در واقع بنیانگذاران استارتاپ هستند. قبل از استخدام هر شخص دیگری، شما و سایر بنیانگذاران باید درباره نحوه ی تصمیم گیری برای اجرای پروژه تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال اگر شما یک فرد تکنیکال و دوستتان فردی ست که بیشتر به جنبه های تجاری تمایل دارد، این بهترین حالت برای ایجاد یک ساختار و شالوده محکم در تیم شماست.

بعد از توافقاتی که بنیانگذاران با هم بدست آوردند، اکنون باید سایر موقعیت های مورد نیاز تیم را برای انجام کارها تعیین کنید. به عنوان مثال موقعیت هایی برای مدیریت بهینه سازی موتورهای جستجو، فروش و تبلیغات، برنامه نویسی و حسابداری در کنار تیم تحریریه، برای یک سایت مدیریت محتوا ضروری اند. البته برای هر بخش هم رهبری در نظر بگیرید که بتواند مدیریت بخش خود را انجام دهد. تلاش کنید افرادی را انتخاب نموده و در تیم قرار دهید که در کنار یکدیگر موجب ایجاد یک چشم‌انداز وسیع از پروژه‌ ی مورد نظر شوند.

۲- استخدام افراد به عنوان مشاور، قراردادی، پیمانکار و یا تمام وقت ؟

در آغاز کار، ممکن است نیازی به استخدام کارکنان تمام وقت نداشته باشید. به عنوان مثال شما می توانید در یک همایش و رویدادی مرتبط با کسب و کار خود شرکت کنید و آنجا با تعداد زیادی از افراد فعال در آن حوزه آشنا شده و از آنها به عنوان مشاور بهره ببرید.

برای سایر موقعیت های مورد نیاز پروژه خود نیز به همین ترتیب عمل کنید. همچنین می توانید برای مدیریت بخش طراحی، با یک شرکت یا موسسه شریک شوید یا با پیمانکاران این حوزه قرارداد ببندید.

۳- شناسایی کاندیداها برای موقعیت های کاری مختلف

 

برای اینکه بتوانید افراد مناسب را برای موقعیت های کاری مختلف شناسایی کنید، این چهار فاکتور را مدنظر قرار دهید :

– تجربه کار در محیط های متفاوت و بهتر از سایرین

– ضمانت یا توصیه شدن از جانب دوستان یا همکاران قابل اعتماد

– کار با حقوق پایین در ابتدای پروژه برای کمک به پیشرفت استارتاپ

– علاقمند به محصول یا خدمات نهایی

اگر این فاکتور ها را در کسی یافتید، مطمئنا ورود او به تیم قدرت مجموعه را بسیار افزایش خواهد داد.

۴- استخدام و مراحل پس از استخدام

در حین مصاحبه برای استخدام سعی کنید پیش زمینه ای از افراد بگیرید که بتوانید پتانسیل های آنان را بیشتر درک کنید. اگر همه چیز به خوبی پیش رفت، استخدام افراد بلامانع است. سپس سعی کنید با کارهای کوچک او را محک بزنید و به تدریج وظایف بزرگتر به او محول کنید.

بعد از اینکه افراد مناسب تیم خود را استخدام کردید باید استراتژی هایی برای آموزش، ترفیع و توسعه شغلی برای آنها در نظر داشته باشید. این موارد انگیزه افراد تیم شما را بهبود می بخشند.

۵- محول کردن اختیارات

از تعیین تکلیف برای اعضای تیم و گفتن اینکه چه کار کنند و چگونه کار نکنند خودداری کنید. به جای این عمل، با آن‌ها کار کرده و با کمک آن‌ها به تعیین اهداف پرداخته، موانع را برچینید، دسترسی ‌های مورد نیاز را اعطا کرده و در نهایت پشتیبانی لازم را برای دستیابی به هدف، برای تیم خود فراهم سازید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط