۱۰ دلیل اینکه چرا به بیزنس کوچینگ نیاز دارید

احتمالا به این نتیجه رسیده اید که وجود یک بیزنس کوچ، مربی و راهنما تا چه اندازه ضروریست و چه مقدار بر روی نتیجه یک کار و راه اندازی یک کمپانی و تجارت موفق تاثیر مثبت دارد.

صرف نظر از اینکه شغل شما چیست، اینکه یک فریلنسر هستید یا صاحب فروشگاهی هستید و یا اینکه شرکتی بزرگ با سرمایه ای عظیم را اداره می کنید همواره به یک فرد با تفکر خلاق و صاحب سبک و نظر در حوزه فعالیت خود نیاز خواهید داشت و این توصیه ایست که همواره به کسب و کارهای در حال پیشرفت پیشنهاد می شود، پس شما باید بتوانید فرد یا افرادی قابل اعتماد آگاه و دانا به حوزه و سبک کاری شما و همچنین خلاق بیابید که با یکدیگر اتفاق نظر داشته و توصیه های او برایتان ارزشمند باشد و نکته دیگر تعیین مقدار بودجه ایست که می توانید برای دریافت این توصیه ها و مشاوره ها از یک بیزنس کوچ و راهنما کنار بگذارید.

از دیدگاه من ۱۰ دلیلی که شما به یک بیزنس کوچ برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز دارید به شرح زیر هستند:

۱- شما به شخصی احتیاج دارید که دیدگاه منطقی و بی طرفی داشته باشد و صرف نظر از منافع و مشکلات داخلی تجارت شما با دید بیرونی عاقلانه و تفکر باز به شما راهکار ارائه دهد.

۲- گاهی دوستان و آشنایان راهکارها و توصیه های خوبی دارند اما مشکل اینجاست که همیشه در دسترس نیستند و در جریان تمام اوضاع قرار نمی گیرند، در نتیجه وجود یک بیزنس کوچ کاملا آگاه به زمینه کاری شما الزامی است.

۳- همیشه به بیزنس کوچی اعتماد کنید که کارهای مشابهی در زمینه تجارت شما در سمت بیزنس کوچ انجام داده است زیرا دقیقا میداند که برای درآمد بیشتر و استفاده صحیح از فرصتها در تجارت شما چه کاری باید انجام دهد.

۴- با وجود یک بیزنس کوچ دیگر لازم نیست تمام کارها را خودتان انجام دهید و چک کنید و حواستان همزمان به همه جا و همه چیز باشد بلکه یک نفر را دارید که دقیقا با طرز فکر و دیدگاه شما آشناست و وظیفه های شما را سبک می کند و با دقت انجام میدهد و همچنین به شما می گوید که دقیقا تمرکز و انرژِی خود را روی چه هدفی سرمایه گذاری کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

 

۵- بعضی مواقع شما احتیاج دارید که نظراتی دریافت کنید تا عقیده خود را عوض کنید و روی یک موضوع بیهوده تمرکز و پافشاری افراطی نداشته باشید و از دیدگاه دیگری به موضوع نگاه کنید، در واقع نیاز دارید که یک نفر به شما راه درست را نشان بدهد و این دقیقا کاریست که یک بیزنس کوچ انجام خواهد داد.

۶- با حضور یک بیزنس کوچ حرفه ای و آگاه به موضوع او می تواند همزمان از دیدگاه هم مشتری و هم فروشنده به فرآیند فروش نگاه کند، اهمیت بسیاری از فاکتور ها را به شما بشناساند و میزان فروش و در نتیجه سود شما را از تجارتتان تا حد قابل توجهی بالا ببرد.

۷- مطمئنا بسیاری از کارها هستند که شما می توانید انجام دهید تا تجارت موفق تری داشته باشید، می توانید تبلیغات کنید، درباره کسب و کارتان اطلاعات بدهید و ابهام هارا برطرف کنید، نیروهای جدیدی را استخدام کنید و … اما اینکه زمان درست هر یک از این کارها چه وقت است و اینکه چه زمانی انجام دهید تا به بهترین وجه نتیجه بگیرید و به موفقیت بیشتری دست یابید تنها از دست یک بیزنس کوچ حرفه ای برمی آید.

۸- تنها بیزنس کوچی را انتخاب کنید که اطمینان دارید با راهکارهایش موجب سود بیشتر و موفقیت های پی در پی و در نتیجه ثروتمند تر شدن شما خواهد شد.

۹- یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین راهکارهای بیزنس کوچینگ این است که ” سعی نکنید همه کارها را با هم پیش ببرید و سعی نکنید همه کارها را انجام بدهید” بلکه تمرکز خود را روی یک هدف متمرکز کنید و عوامل دخیل در رسیدن به آن هدف خاص را مورد بررسی قرار بدهید و از انجام کارهای بیهوده و بی سرانجام پرهیز کنید.

۱۰- هیچ چیزی مهم تر از پیدا کردن روش و راه درست و ادامه آن نیست، باید راه درست را پیدا کنید تا کسب و کار ادامه دار و موفقی داشته باشید و با ثبات پیش بروید و یک بیزنس کوچ می تواند راه درست انجام کارها را به شما نشان بدهد و کاری کند که تجارت شما مانند یک درخت پربار رشد کند و سوددهی داشته باشد نه اینکه مانند یک بوته مدتی ثمر بدهد و بعد خشک شود و دیگر کارایی نداشته باشد.

و در آخر اینکه دقت کنید و مراقب باشید که تجارت و کسب و کارتان دقیقا در جهت همان چیزی که می خواهید و هدف بلند مدتی که برایش در نظر گرفته اید رشد کند و جلو برود و این بزرگ ترین کمکی است که یک بیزنس کوچ می تواند برای شما انجام دهد.

متشکرم که این یادداشت را تا انتها مطالعه کردید و امیدوارم که نتیجه ای را که به دنبال آن بوده اید بدست آورده و تصمیم درست را گرفته باشید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط