۳ راه حل برای افزایش بهره وری گروه کاری در هنگام فعالیت شغلی

آیا شما می توانید ۱۳۰ساعت در هفته کار کنید ؟ مدیرعامل سابق یاهو، مریسا میر، هفته ای ۱۳۰ ساعت کار می کرد و از نظر او چنین حجم کاری کلیدی برای رسیدن به موفقیت است.

مریسا میر برای تمام کارهای خود برنامه ریزی دقیقی داشت تا بتواند از کوچکترین زمان ها بهره کافی را ببرد. به اعتقاد او، کارآفرین هایی که شب ها بیدار می مانند و کار می کنند، احتمال موقیتشان بیشتر از سایرین است.

البته ایده شب ها بیدار ماندن و تا دیر وقت کار کردن تا حدی قدیمی و سنتی است و با اخلاق کار همخوانی دارد و تقریبا اکثر افراد این ایده را قبول دارند. اما ارتباطی که بین شب بیداری و کار کردن و رسیدن به موفقیت، در همه موارد صدق نمی کند و نمی شود بصورت صد در صد به آن تکیه کرد.

ممکن است بعضی از افراد با این ادعا و ایده ی کاری خیلی موافق نباشند، زیرا از قرن بیستم، این ایده که زود در محل کار خود حاضر شوید و تا دیر وقت کار کنید، به عنوان یک روش برای رسیدن به موفقیت و تحقق بخشیدن به بلند پروازی‌ های شغلی شناخته میشد. اما این سوال مطرح است که آیا واقعا میزان ساعت کاری بهترین شاخص برای تعیین میزان بهره وری افراد است ؟

 

در حال حاضر ما در جهانی زندگی می کنیم که راندمان کاری و بهره وری، حرف اول را می زند و اصلی مهم برای رسیدن به موفقیت است، بطوریکه کارآفرینان و شرکت ها در کسب و کارشان از این اصل تبعیت می کنند. بنابراین اگر کارآفرینان هوشمند و موفق می توانند از اصل بهره وری را به کار ببندند و به موفقیت برسند، هر فرد دیگری نیز قادر خواهد بود با به کارگیری این اصل به موفقیت دست یابد.

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که بطور متوسط اکثر کارآفرینان حدود ۶۰ ساعت در هفته کار می کنند که این میزان ساعت کاری در زمان شروع یک کسب و کار نوپا، بسیار معقول و منطقی می باشد.

همچنین مطالعات نشان می دهند که کار کردن بیش از اندازه برای سلامتی افراد بسیار مضر بوده و مستقیما منجر به مشکلات جسمی و روحی، غیبت از محل کار، جابجایی شغلی و کاهش بهره وری افراد می شود که این مساله هم برای کارفرما و هم برای کارمند بسیار زیان آور خواهد بود.

توجه به این نکته مهم است که برای بالا بردن بهره وری و کارایی کارکنان، تنها کاهش ساعات کاری کافی نیست بلکه باید فرهنگ کاری را در شرکت خود بالا ببرید بطوریکه کارکنان به جای اینکه فقط به پر کردن ساعت کاری خود فکر کنند، به نتیجه و بازدهی کار روزانه‌‌ نیز بیندیشند.

در ادامه با ۳ روش برای افزایش بهره وری گروه کاری از نظر استیون آرستول آشنا شوید :

۱- دقیقه ها و ثانیه ها را علامت گذاری کنید.

 

طبق اصل پارتو (pareto) 80 درصد از نتایج کارهای شما ناشی از ۲۰ درصد از زمانی است که صرف انجام آن کارها می کنید، بدست می آیند. برعکس این قانون اینگونه بیان می‌شود که ۸۰ درصد از زمان شما که صرف انجام کاری می‌ کنید، به هدر می‌ رود. راهکار استیون آرستول این است که اعضای گروه کاری خود را ترغیب کنید تا به ‌دقت وقت خود و کارهای انجام ‌شده را مد نظر قرار دهند. از کارکنان هر بخش بخواهید که آن ۲۰ درصد از زمانی را که در آن ۸۰ درصد کارها را انجام می‌ دهند، تشخیص دهند. در طی همین ۲۰ درصد از زمان است که کارکنان نهایت کارایی و خلاقیت را خواهند داشت؛ بنابراین به کارکنان خود بگویید که در طی این زمان فقط به کارشان توجه داشته باشند.

۲- از تکنولوژی استفاده کنید

 

یک مطالعه توسط گروه مشاوره بوستون نشان داد که حدود ۱٫۲ میلیون روبات در سال ۲۰۲۵ در ایالات متحده تولید خواهد شد. تاثیر فناوری بر بهره وری را نمی توان کم اهمیت تلقی کرد و باید آن را پذیرفت. تمام کارکنان استیون آرستول فقط ۵ ساعت در روز کار می کردند حتی کار گران انبار، اما از آنجایی که آنها از تکنولوژی های جدید در کار خود بهره می بردند کارایی آنها نسبت به قبل افزایش چشمگیری داشت. آن‌ها مجبور بودند برای انجام هر کاری تکنولوژی‌ ها و روش‌ های جدید را امتحان کنند. بخش انبارداری شرکت نیز مانند سایر بخش‌ها باید از تکنولوژی روز استفاده می کرد و خود را با سایر بخش‌ ها هماهنگ و همسو می کرد.

۳- برای زحمات کارکنان ارزش قائل شوید و به بهترین شیوه آنها را جبران کنید

 

افزایش حقوق برای انگیزه دادن به کارمندان و ترغیب آنها هیچ ضرری به کسب و کار شما نمی زند بلکه کاملا به سود آن است. روش استیون این است که در ابتدا ساعات کاری را به ۵ ساعت در روز رساند و در عین حال یک طرح سود مشترک را به کارکنان خود معرفی‌ کرد. طبق این طرح برنامه درصدی از سود شرکت کنار گذاشته می ‌شود تا بین کارکنان برحسب شایستگی‌ و تلاش‌ آن‌ ها توزیع شود که علاوه بر کارمندان نمونه، کارمندان معمولی نیز انگیزه‌ ی کافی برای رشد و پیشرفت داشته باشند.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط