۳ ویژگی مشترک مدیران موفق

موفقیت در زندگی هر فردی به شکلی متفاوت نمود پیدا می کند. با نگاهی دقیقتر به زندگی افراد موفق متوجه می‌شویم که آنها دارای ویژگی های مشترکی هستند.

می توان گفت که یک مدیر موفق شخصی است که می تواند شرایطی که به او تحمیل می شود را به نحوه مناسبی بهبود ببخشد. در واقع در شرایطی که همه چیز خوب است و به درستی پیش می رود مدیریت و رهبری کاری آسان است. ولی در زمان وجود بحران و مشکلات چگونه می‌توان یک مدیر و رهبر موفق بود؟

با نگاهی به مدیران موفق می توان به این نتیجه رسید که مدیران با سبک ها و رویکردهای مختلف وجود دارند. با در نظر داشتن این موضوع، یک مدیریت موفق و عالی با درک و شناخت نقاط قوت و ضعف خود میسر است. مدیریت در مورد شناخت خود و آگاهی از نقاط ضعف و قوت خودتان است، در نهایت بهترین سبک مدیریتی را با توجه به ویژگی‌های شخصیتی خود انتخاب کنید.

در ادامه به ۳ ویژگی مشترک مدیران موفق خواهیم پرداخت :

۱- نقاط قوت خود را بهبود ببخشید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید

آیا شما برای ایجاد انگیزه در افراد از شیوه مجازات و پاداش استفاده می‌کنید؟ آیا می‌توانید با سخنرانی‌های انگیزشی خود به کارکنان انگیزه ببخشید؟ اعتقاد دارید که باید با کارکنان با خشونت برخورد کرد یا اینکه کارکنان به مرور زمان خودشان همه چیز را یاد خواهند گرفت؟

دانستن سبک مدیریتی شما اولین قدم برای بهبود تکنیک های مدیریتی شماست. پس بهترین کار برای شروع، تحقیق در مورد تکنیک‌هایی است که با شخصیت شما سازگاری دارد. سپس با اعضای تیم و کارکنان خود راه های مختلفی را امتحان کنید. اگر تکنیکی در مورد شما موثر واقع نشد راه جدیدی را امتحان کنید. شما با این روش سبک های مختلف مدیریت را امتحان خواهید کرد.

اکثر مدیران توانایی تصمیم گیری و واکنش های لحظه ای مناسب را دارند اما این به تنهایی بیانگر ویژگی یک مدیر موفق نیست. یکی از ویژگی‌های مهم مدیران موفق توانایی تصمیم گیری و انجام کارها برای دست یابی نتایجی که مدنظرشان است می باشد.

۲- در ارتباط با افراد مختلف از سبک‌های متفاوت مدیریتی استفاده کنید و از این کار نترسید

مدیریت افراد می تواند کاری سخت باشد. ویژگی دیگر یک مدیر موفق این است که بداند با توجه به چالش های کسب و کار، چه زمانی و چگونه سبک مدیریت خود را تغییر دهید. زمان هایی وجود دارد که بعضی از کارمندان جهت دستیابی به اهداف شرکت به انگیزه های درونی نیاز دارند در حالی که بعضی از آنها به راه‌ کارهای متفاوت بیرونی جهت افزایش انگیزه نیازمندند. نوع استعداد و نحوه پرورش یافتن اعضای تیم شما هنگامی که احساس کنند مورد توجه نیستند، درک نمی‌شوند و از انگیزه لازم برخوردار نیستند امر مهمی خواهد بود.

یک مدیر موفق کسی است که با شرایط مختلف سازگار است و تمایل به پیشرفت در کسب و کار دارد.

۳- از تجربه های مدیران موفق استفاده کنید.

گاهی اوقات آگاهی از سبک مدیریت مناسب شما برای ایجاد تغییر کافی نخواهد بود و شما به اطلاعات بیشتری برای ادامه مسیر نیاز خواهید داشت. در این مواقع بهترین راه‌ حل تهیه لیستی از مدیران و مربیان موفق و مورد علاقه ‌تان است.

درباره این موضوع که مدیران موفق در شرایط کنونی کسب و کار شما چه تصمیماتی می گرفتند تحقیق کنید و از تجربه های آنها استفاده کنید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط