۴ الگوی فکری که ثروتمندان درباره خود دارند

طرز فکر و رفتار ثروتمندان با بقیه آدم ها متفاوت است. ثروتمندان با صفت ثروتمند بودن به دنیا نیامده‌ اند، بلکه توانسته‌ اند این صفات را یاد بگیرند. آنها افرادی هستند که رفتارها و تفکرات خود را انتخاب می کنند.

آدم های ثروتمند دارای الگوی فکری خاصی هستند که برخی اصول در میان آنان مشترک است. پس اولین گام این است که مانند ثروتمندان بیاندیشیم و اصول و الگوی آنها را تمرین کنیم.

در ادامه مطلب با ۴ الگوی فکری ثروتمندان که موجب پیشرفت آنها شده است آشنا می شویم.

۱- آنها خودپنداره بالایی دارند

اگر می خواهید ثروتمند شوید، باید فکر کنید که شما نیز قادر به تبدیل شدن به یک فرد ثروتمند هستید. لباس شغلی را که می‌ خواهید داشته باشید را بپوشید و تصور کنید که همان شخصی هستید که می‌ خواهید، چرا که وقتی خودپنداره شما شکل بگیرد، همیشه به شیوه سازگار با آن عمل خواهید کرد.

 

۲- آنها از محیط امن خود خارج می شوند

منطقه امن شما می تواند بزرگترین مانع برای بهبود عملکرد و پیشرفت شما باشد. هنگامی که شما به یک منطقه امن می رسید، بسیار آسان است که در آن منطقه امن باقی بماند، حتی اگر کمتر از آنچه لیافت و توانایی دارید درآمد کسب کنید و پیشرفت کنید.

۳- آنها همیشه مثبت فکر می کنند

 

گاهی اوقات، یک تفکر منفی باعث دلسرد شدن فرد می‌شود و سطح عملکرد را کاهش می‌دهد. شما با تغییر ذهنیتی که نسبت به قابلیت‌ ها و پتانسیل خود دارید، می‌ توانید زمینه پیشرفت خود را فراهم نمایید، بنابراین بهتر است همواره تفکر مثبت را در مورد امکانات و قابلیت‌ هایی که در اختیار دارید، توسعه دهید. ثروتمندان به این موضوع آگاه هستند و به خود آموزش داده‌اند که نسبت به خود تفکر مثبتی داشته باشند.

۴- آنها خود ایده آل بالایی دارند

 

اجازه ندهید که بهترین نسخه از خودتان متوسط باشد. اجازه ندهید کار رویایی شما چیزی باشد که می‌ دانید می توانید به آن برسید. در جاهایی که می دانید پتانسیل و قابلیت آن را دارید بلندپرواز باشید -این که چه درآمدی می‌ توانید داشته باشید، کجاها که می‌ توانید بروید و موقعیتی که می‌ توانید به آن برسید.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط