۶ عادت مهم میلیونرها جهت حفظ موفقیت و ثروتشان

این یک واقعیت ساده است: اکثر میلیونرهای دارای عادت های متفاوتی نسبت به افراد معمولی هستند. با این حال، این عادت ها دور از دسترس نمی باشد؛ آنها با این عادت ها شانس موفقیت شان را بیشتر می کنند، اما هر کسی با کمی تلاش می تواند این عادت ها را در خود ایجاد کند.

برای اینکه به این مساله بیشتر بپردازیم این سوال پیش می آید که میلیونرها چگونه موفقیت خود را حفظ می کنند؟ در این مقاله می خواهیم بر عادت های مهم میلیونرها تمرکز کنیم، نه تنها عادت هایی که آنها را موفق می کند، بلکه آنهایی که به آنها کمک می کند تا موفقیت شان را حفظ کنند.

اکنون به ۶ عادت مهم میلیونرها برای حفظ ثروت و موفقیت شان اشاره می کنیم :

۱- سحرخیز بودن

 

افراد موفقی مانند اپرا وینفری مجری معروف، ریچارد برانسون، بنیانگذار توییتر، جک دورزی و مدیر عامل شرکت اپل، همگی دارای عادات مشترکی هستند. آنها همه روزه و بطور منظم قبل از ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می شوند.

افراد موفق همگی زود از خواب بیدار می شوند. از آنجایی که روزهای خود را با کار و تصمیمات مهم شروع می کنند، زود بیدار شدن به آنها اجازه می دهد زمان خالی بیشتری از روز را در اختیار داشته باشند و خود را برای یک روز پر کار و موفق آماده کنند.

۲- هدف گذاری

شما ممکن است فکر کنید که بعد از کسب موفقیت زمان لذت بردن از زندگی فرا رسیده است و هدف گذاری بی‌معنی خواهد بود. اما در واقع، یکی از اسرار موفقیت درازمدت این است که میلیونرها همچنان به تنظیم اهداف خود برای با انگیزه ماندن در مسیر کسب و کار و استمرار موفقیت ادامه می دهند.

در ابتدا، ممکن است هدف آنها درآمد یک میلیون دلاری باشد. اما زمانی که آنها به این هدف، هدف های بعدی خود را متناسب با وضعیت فعلی تنظیم می‌کنند. این اهداف ممکن است مادی و یا بشردوستانه باشد. صرف نظر از هر چه که می‌‌تواند باشد، میلیونرها همواره به اهمیت اهداف و روحیه تلاش پیوسته تاکید می کنند.

۳- یادگیری مداوم

 

رسیدن به موفقیت مالی در وهله اول، نیاز به آموزش فراوان دارد. افراد باید تخصص مربوط به تجارت خود را یاد بگیرد، از بزرگان تجارت خود درس بگیرند و همواره اطلاعات خود را در زمینه کسب و کار به روز نگه دارند.

بنابراین، عادت یادگیری را نباید هرگز فراموش کنید. همانطور که آلبرت انیشتین گفت: “هنگامی که شما یادگیری را متوقف کنید، از همان لحظه مرگ شما آغاز می شود”. میلیونرهای موفق می دانند که اگر می خواهند همچنان موفق بمانند، باید پیوسته یاد بگیرند و خود را با شرایط جدید وفق دهند. آن‌ها همواره از وقایع جدید مطلع می‌شوند و به دنبال منابعی برای یادگیری بیش‌تر و عمیق‌تر هستند.

۴- استراحت کردن

بسیاری از میلیونرهای موفق راز و رمز های موفقیتی برای خود دارند. همه چیز درباره پول نیست، بلکه در مورد لذت بردن از زندگی است تا انگیزه ای برای ادامه کار داشته باشند. به همین دلیل، آنها عادت می کنند که مدتی استراحت کنند و از کار دور شوند تا بتوانند همواره سرزنده بوده و خلاقیت خودشان را حفظ کنند.

این مساله به این علت نیست که آنها تنبل هستند و کارهای احمقانه انجام می دهند.استراحت‌های منظم باعث می‌شود آن‌ها بتوانند بازدهی خود را حفظ کنند. میلیونرهای موفق می دانند که با کمی استراحت، کارها را می توان بهتر و خلاقانه تر انجام داد. بنابراین چه به تعطیلات می‌روید یا با دوستان خود وقت‌گذرانی می‌کنید یا خرید برای شما لذت‌بخش است، ارزش کنار گذاشتن کار و پذیرفتن اندکی خسارت مادی را دارد.

۵- شبکه سازی

 

افرادی که به یک میلیونر تبدیل می شوند، به ندرت این کار را بدون کمک انجام می دهند. پول و موفقیت نیاز به روابط و ارتباطات بسیار زیاد دارد. برای لذت بردن طولانی مدت از موفقیت، میلیونرها این عادت قوی ارتباطات اجتماعی و شبکه سازی را حفظ می کنند.

شبکه‌سازی نه فقط به منظور برپاسازی کسب و کاری عظیم بلکه برای درک رابطه‌ی روابط اجتماعی و موفقیت پایدار بسیار ضروری است.

۶- تعهد

بسیاری از مردم معتقدند که برای تبدیل شدن به یک میلیونر و موفق ماندن، باید بی رحم باشند. اما اگر درست نگاه کنیم اکثر میلیونرهای موفق، در حقیقت بیشتر متعهد به انجام کارهای خوب و بشردوستانه برای مردم جهان هستند؛ به قول معروف از هر دستی بدهی از همان دست خواهی گرفت.

کمک به دیگران هرگز به معنای هدر کردن پول نیست بلکه منفعت‌های مادی و معنوی بلند مدتی به همراه دارد. خرید‌ ماشین‌های لوکس لذت‌بخش است ولی اگر جامعه رشد نکند درد آسیب‌های اجتماعی لذت این خوشی را تلخ خواهد کرد.

آرمان بی پایان / عنایت الله خرم دبیری

مطالب مرتبط